X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Bożena Borys-Szopa podziękowała samorządowcom za realizację programu 500+

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 17:35
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa podziękowała w Żywcu samorządowcom za sprawne przyjmowanie wniosków i wypłatę świadczeń w ramach programu Rodzina 500+. Oceniła, że samorządy podchodzą do tego zadania bardzo pieczołowicie. 
Pinik w Żywcu z udziałem minister pracy i rodziny społecznej
Pinik w Żywcu z udziałem minister pracy i rodziny społecznejFoto: MRPiPS/Twitter

Minister - wraz z wiceszefem resortu Stanisławem Szwedem, a także przedstawicielami ministerstw sprawiedliwości, inwestycji i rozwoju oraz regionalnych władz - uczestniczyła w Dniach Powiatu Żywieckiego, w ramach których zorganizowano Piknik Rodzinny Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

Jak powiedziała minister Borys-Szopa, chodzi o "raportowanie”, jak wygląda realizacja programu 500+ oraz podziękowanie samorządom. Takie podziękowania – w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego i całego rządu - skierowała do zgromadzonych ze sceny. 

Od 1 lipca rodzice mogą składać wnioski o 500+ na każde dziecko do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. 

- To jest ogrom pracy samorządów. Przypomnijmy – to jest prawie 75 mld zł w skali kraju, 7,5 mld zł w skali województwa (śląskiego) i prawie 60 mln zł w samym Żywcu. Trzeba przyjąć te wnioski – zostało ich złożonych w całym kraju 3,2 mln – wysłać informacje, dopilnować wypłaty tych pieniędzy na czas. Akurat te samorządy spisują się na piątkę, jesteśmy tutaj na ich zaproszenie i chcemy im po prostu za tę pracę podziękować – powiedziała minister. 

borys szopa bozena 1200x660.jpg
Bożena Borys-Szopa: zachęcamy do wnioskowania o 500+ przez internet

Pytana o to, jak ocenia samorządy z innych części kraju, przypomniała że jeszcze w ubiegłym tygodniu resort miał informacje, że około 100 samorządów w Polsce (na 2470 gmin) nie rozpoczęło wypłat. Ministerstwo zaapelowało o przyspieszenie prac.

- Mam nadzieję, że odzew będzie. Pamiętajmy, że samorządy mają trzy miesiące na wypłaty. Fakt, że już tyle środków finansowych zostało do rodzin skierowanych, świadczy o tym, że samorządy podchodzą do tego niezwykle pieczołowicie – wskazała.

- Pewnie dlatego, że samorząd to przede wszystkim lokalna społeczność i samorządom zależy na dobrych relacjach z tą społecznością lokalną. To rzeczywiście jest strzał w dziesiątkę, że to realizują samorządy i jak widać po rodzinach – bo rozmawiamy tutaj z rodzinami – program 500+ skierowany do rodzin, a także program +Dobry Start+ to był dobry kierunek tego rządu – dodała minister Borys-Szopa.

Program "Dobry start”: nabór wniosków o wyprawkę trwa od lipca

Także wiceminister Szwed mówił, że realizacja programu 500+ przebiega bardzo dobrze. Przypomniał on o programie "Dobry start”. Nabór wniosków o tzw. wyprawkę szkolną z programu "Dobry start" trwa od lipca. Do tej pory złożono ich ponad 1,7 mln. Świadczenie w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat.

Od sierpnia weszły w życie zmiany w programie "Dobry start". Obecnie o pieniądze mogą się starać również uczniowie szkół dla dorosłych i policealnych, przy zachowaniu kryterium wieku do 20 lat i 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnościami.

PAP/IAR/in./

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rodzina 500+. Świadczenie otrzymało już ponad ćwierć miliona dzieci

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 21:32
Jak poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa, w ramach programu Rodzina500+ wypłacono już ponad 125 mln zł. Dodała również, że świadczenie otrzymało już ponad ćwierć miliona dzieci.
rozwiń zwiń