X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło listy wyborcze do Sejmu i Senatu

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2019 12:20
- Nasze listy to listy koalicyjne, bo oprócz członków PiS, będą na nich znajdować się członkowie Solidarnej Polski, Porozumienia Jarosława Gowina, do niedawna członkowie Kukiz'15 - mówił podczas prezentacji pełnomocnik wyborczy PiS Krzysztof Sobolewski.
Audio
  • Krzysztof Sobolewski o listach wyborczych KW Prawo i Sprawiedliwość (IAR)
Pełnomocnik wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość Krzysztof Sobolewski podczas prezentacji list wyborczych
Pełnomocnik wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość Krzysztof Sobolewski podczas prezentacji list wyborczychFoto: PiS/Twitter

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami znalazło się na nich większość obecnych parlamentarzystów. W tym gronie są także obecni samorządowcy, przedsiębiorcy czy przedstawiciele organizacji społecznych.

Sobolewski, który przedstawił na piątkowej konferencji prasowej pełne listy wyborcze PiS podkreślił, że listy były gotowe już "od jakiegoś czasu", ale przeszły drobne "zmiany kosmetyczne".

W Krakowie "dwójką" jest szef klubu PiS Ryszard Terlecki, a "trójką" minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. W okręgu podwarszawskim "dwójką" jest rzecznik prasowa PiS Anita Czerwińska, a w Radomiu jej zastępca Radosław Fogiel. Kacper Płażyński, kandydat PiS-u w wyborach na prezydenta Gdańska znalazł się na drugim miejscu na liście partii w tym mieście.

Z Gdyni będzie kandydował rzecznik rządu Piotr Mueller, a z Torunia szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Na listach PiS znalazło się również kilku były posłów Kukiz'15, m.in. Tomasz Rzymkowski, który otrzymał szóste miejsce na liście w Sieradzu, czy posłowie Elżbieta Zielińska i Norbert Kaczmarczyk.

- Około 60 proc. osób z list PiS w nadchodzących wyborach parlamentarnych, to aktywni samorządowcy; na listach znajdą się też członkowie partii koalicyjnych oraz m.in. przedstawiciele organizacji społecznych - poinformował pełnomocnik wyborczy, szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Na listach do Senatu znalazło się 54 obecnych senatorów. Do Senatu będą także kandydować m.in. wiceminister obrony narodowej Krzysztof Skurkiewicz czy ojciec premiera Kornel Morawiecki.

Szef Komitetu Wykonawczego PiS był pytany w piątek przez dziennikarzy, czy po sprawie lotów b. marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, we władzach partii nie toczyły się dyskusje, czy jednak Kuchciński nie powinien stracić pierwszego miejsca na podkarpackiej liście PiS.

Sobolewski przypomniał, że Kuchciński złożył rezygnację z funkcji marszałka Sejmu w związku z lotami. - Natomiast, jak to zostanie ocenione, zostawiamy (to) wyborcom, dlatego pan marszałek będzie zweryfikowany jako lider listy w okręgu krośnieńsko-przemyskim przez wyborców. Podejrzewam, że będzie to raczej pozytywna weryfikacja - powiedział Sobolewski.

Pytany, czy jeszcze mogą nastąpić jakieś zmiany na listach PiS, odparł, że na tę chwilę, to jest ostateczny kształt list. - Ale zakładam, że mogą być jakieś wypadki losowe, różnie bywa (...) Nie wykluczam, że coś może się zmienić, ale na pewno nie będą to zasadnicze zmiany - zadeklarował Sobolewski.

- Liczymy na to, że będziemy mieli - tak jak dotychczas większość i w Sejmie i w Senacie - powiedział Sobolewski. - Daj panie Boże 231 (mandatów) w Sejmie i 51 w Senacie - dodał.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PiS ogłosiło listy wyborcze. M. Lodowski: stawia na kwestie bardzo merytoryczne

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2019 13:00
- Widać, że PiS jest nastawiony na kwestie bardzo merytoryczne, stąd być może samorządowcy - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, komentując listy wyborcze Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Sejmu i Senatu. Sprawę list wyborczych komentowali także w Polskim Radiu 24 Maciej Chudkiewicz z TVP3 i dr Krzysztof Kawęcki, politolog. 
rozwiń zwiń