X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej w Ossowie. Kilka tysięcy widzów

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 16:38
W Ossowie kilka tysięcy widzów obejrzało rekonstrukcję Bitwy Warszawskiej 1920 roku. 99 lat temu doszło tu do kluczowego starcia Wojska Polskiego i Armii Czerwonej, które zakończyło się zwycięstwem Polaków, a bolszewików zmusiło do odwrotu. 
Audio
  • W Ossowie kilka tysięcy widzów obejrzało rekonstrukcję Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Relacja Dawida Grygorcewicza (IAR)
Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej
Rekonstrukcja Bitwy WarszawskiejFoto: PAP/Leszek Szymański

Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej w Ossowie jest organizowana przez lokalne stowarzyszenie i władze samorządowe od kilkunastu lat. W tym roku w inscenizacji wzięło udział 150 rekonstruktorów. 

Rocznica Bitwy Warszawskiej 663.jpg
Prof. Janusz Odziemkowski: po przegranej w Bitwie Warszawskiej bylibyśmy pewnie rosyjską republiką

Bitwa Warszawska, nazywana "Cudem nad Wisłą" zadecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i przekreśliła plany rozprzestrzenienia komunizmu na Europę Zachodnią.

BITWA WARSZAWSKA - ZOBACZ SERWIS SPECJALNY >>>>>

Kluczową rolę odegrał manewr Wojska Polskiego oskrzydlający Armię Czerwoną przeprowadzony przez Naczelnego Wodza Józefa Piłsudskiego, wyprowadzony znad Wieprza 16 sierpnia, przy jednoczesnym związaniu głównych sił bolszewickich na przedpolach Warszawy.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MON: 15 sierpnia 1920 r. rozstrzygnęły się losy Polski, losy Europy

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 22:30
- Postawa żołnierzy z 1920 r. jest postawą żołnierzy obecnych, którzy dziś stoją na straży naszego bezpieczeństwa - powiedział w środę szef MON Mariusz Błaszczak, który w Ossowie uczcił 99-lecie Bitwy Warszawskiej.
rozwiń zwiń