X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prokuratura chce aresztu dla Jakuba R. "Może wpływać na świadków"

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 18:02
Prokuratura Okręgowa w Warszawie wniosła zażalenie na decyzję Sądu Rejonowego Warszawa-Mokotów ws. Jakuba R., byłego wicedyrektora warszawskiego Biura Gospodarki Nieruchomościami. Sąd wcześniej odrzucił wniosek śledczych o aresztowanie R.  
Były urzędnik warszawskiego ratusza Jakub R. (P) doprowadzany na posiedzenie aresztowe sądu we Wrocławiu
Były urzędnik warszawskiego ratusza Jakub R. (P) doprowadzany na posiedzenie aresztowe sądu we WrocławiuFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Jakub R. jest podejrzany o "niedopełnienie obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w związku z reprywatyzacją nieruchomości przy ul. Nowy Świat 24 w Warszawie".

Czytaj więcej
komisja-wer-1200-pap.jpg
Komisja ds. reprywatyzacji ogłosiła decyzje ws. dwóch nieruchomości

- Prokurator podniósł w zażaleniu, że podejrzany w dniu zatrzymania przed 6 rano opuścił swoje miejsce zamieszkania i wyjechał do Lublina. Mimo orzeczonego przez sąd w innym postępowaniu karnym dozoru policji i obowiązku zawiadamiania jej o zamierzonym wyjeździe i terminie powrotu, Jakub R. nie wykonał nałożonego na niego obowiązku informacyjnego. Postawa Jakuba R. świadczyła o zamiarze utrudnienia lub uniemożliwienia zatrzymania i doprowadzenia go do Prokuratury Okręgowej w Warszawie w celu ogłoszenia zarzutów w sprawie zaniechań przy reprywatyzacji nieruchomości warszawskiej - powiedział portalowi tvp.info prok. Mirosław Chyr z PO w Warszawie.

- Prokurator podniósł zarzut, że sąd milcząco pominął w uzasadnieniu, iż za czyny zarzucane Jakubowi R. grozi surowa kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd pominął również fakt, że Jakub R. działał na szkodę mieszkańców nieruchomości, doprowadzając do opuszczenia mieszkań, które zajmowali przez całe życie i wyrządzając szkodę na rzecz Miasta Stołecznego Warszawy i Skarbu Państwa w wysokości 9 mln zł - dodaje Chyr.

Śledczy zaznaczyli, że Sąd nie zastosował aresztu wobec Jakuba R. stwierdzając, że były urzędnik ratusza „mógłby podejmować próby wpływania na zeznania świadków”. Jednocześnie sąd nie zakazał podejrzanemu kontaktów ze świadkami, miało to zastosowanie jedynie wobec współpodejrzanych.  

dcz/tvp.info

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prokuratura kontynuuje czynności ws. "dzikiej reprywatyzacji"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 10:05
Prokuratura Regionalna we Wrocławiu od rana kontynuuje czynności z udziałem zatrzymanych wczoraj pięciu osób podejrzanych o udział w "dzikiej reprywatyzacji" w Warszawie. Sprawa dotyczy między innymi korupcji przy wydawaniu decyzji dekretowych oraz odszkodowawczych. Jak informuje prokuratura, wartość szkody poniesionej przez m.st. Warszawę wynosi ponad 13,5 mln zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Są zażalenia prokuratury ws. odmowy aresztu dla podejrzanych o udział w "dzikiej" reprywatyzacji

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 16:55
Po południu wrocławska Prokuratura Regionalna skierowała zażalenia na decyzje tamtejszych sądów: rejonowego i apelacyjnego. Chodzi o odmowy zastosowania aresztu wobec trzech z pięciu osób, które w ubiegłą środę zatrzymało CBA. Wszystkie mają postawione zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze korupcyjnym i urzędniczym, które naraziły Warszawę na straty wynoszące ponad 13,5 miliona złotych. 
rozwiń zwiń