X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Jest nowy skrót komitetu lewicy. SLD ma powody do zadowolenia

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 15:09
W środę Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej uzupełnił wady zawiadomienia dotyczące skrótu nazwy komitetu. Nowy skrót to "KW Sojusz Lewicy Demokratycznej", a nie "KW Lewica" - poinformowała szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak. 
Audio
  • PKW: SLD zmienia skrót "Komitet Wyborczy Lewica" (IAR)
Liderzy koalicji lewicowej: Włodzimierz Czarzasty, Adrian Zandberg, Robert Biedroń podczas konferencji prasowej ws. wspólnej opozycyjnej listy do Senatu
Liderzy koalicji lewicowej: Włodzimierz Czarzasty, Adrian Zandberg, Robert Biedroń podczas konferencji prasowej ws. wspólnej opozycyjnej listy do SenatuFoto: PAP/Radek Pietruszka

W ubiegłym tygodniu politycy SLD, Wiosny i Lewicy Razem zadeklarowali wolę startu z komitetu wyborczego pod nazwą Lewica, którego bazę stanowiłyby struktury SLD. W tym samym tygodniu Konwencja Krajowa Sojuszu przyjęła zmianę w statucie partii, zgodnie z którą słowo "Lewica" miało stać się oficjalnym skrótem nazwy ugrupowania, umożliwiając tym samym rejestrację komitetu pod tą nazwą. Zmiana dokonana w statucie została następnie zgłoszona do Sądu Okręgowego w Warszawie, który prowadzi ewidencję partii politycznych. 

Shutterstock urna wybory głosowanie 1200.jpg
PKW zarejestrowała 6 komitetów wyborczych. KW Lewica ma usunąć wady

O odrzucenie przez sąd zgłoszonej przez SLD zmiany wniósł jednak lider ugrupowania Polska Lewica Jacek Zdrojewski, argumentując, iż nowy skrót nazwy ugrupowania niewystarczająco odróżnia się od nazw partii już istniejących. Polityk zgłosił też sądowi, że decyzja SLD o zmianie skrótu swojej nazwy mogła zostać podjęta z naruszeniem statutu tego ugrupowania. 

Zgodnie z kodeksem wyborczym, nazwa komitetu wyborczego partii politycznej musi zawierać nazwę tej partii lub jej skrót, przy czym muszą one odzwierciedlać zapis w ewidencji partii politycznych. 

Wady w skrócie nazwy komitetu

W poniedziałek w PKW złożone zostały dokumenty rejestrujące KW Lewica. Po południu tego dnia Komisja podała, że lewicowy komitet został wezwany do usunięcia wady swojego zawiadomienia dot. nazwy skrótu komitetu. Jak wskazała PKW, skrót nazwy Sojuszu Lewicy Demokratycznej zapisany w ewidencji partii, to w dalszym ciągu "SLD". 

Od momentu wydania wezwania PKW komitet ma trzy dni na usunięcie wad. Oznaczało to, że jeśli do piątku włącznie sąd nie zarejestrowałby nowego skrótu nazwy albo komitet nie zmieniłby nazwy na spełniającą wymogi kodeksu wyborczego, PKW może odmówić jego zarejestrowania. Pełnomocnik wyborczy komitetu ma prawo zaskarżyć ewentualne postanowienie PKW o odmowie przyjęcia zawiadomienia do Sądu Najwyższego. 

W środę szefowa Krajowego Biura Wyborczego poinformowała PAP, że Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej uzupełnił wady zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego dotyczące skrótu nazwy komitetu. Jak przekazała, nowy skrót nazwy komitetu to "KW Sojusz Lewicy Demokratycznej". 
Według informacji PAP ze źródeł w Razem, w partii trwa wewnętrzne referendum ws. formuły startu w wyborach na wypadek konieczności rejestracji lewicowego komitetu pod szyldem SLD. Po zakończeniu wewnętrznego głosowania ma się spotkać Rada Krajowa Lewicy Razem.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sebastian Wierzbicki (SLD): te wybory nie są jeszcze stracone

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 15:57
- Projekt Koalicji Europejskiej zdał egzamin, tej szansy nie można zaprzepaścić. Mam nadzieję, że to, co robi PSL, nie skończy się katastrofą dla opozycji - powiedział w Polskim Radiu 24 Sebastian Wierzbicki, którego zdaniem to Grzegorz Schetyna ponosi pełną odpowiedzialność za to, jaki będzie podział sił w polskiej polityce po jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Trela (SLD): ze Zjednoczoną Prawicą można wygrać

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 14:00
- Nie przyjmuję żadnego argumentu, że PiS jest nie do pokonania. Może przez jeden blok tak, ale może blok Koalicji Obywatelskiej i Lewicy pokonają PiS. Liczy się ciężka praca, a nie użalanie się nad swym losem - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Trela, wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ugrupowania przygotowują się na wybory. PiS ma gotowe listy, KO "jedynki"

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 06:28
Partie polityczne przygotowują się na ogłoszone przez prezydenta na 13 października wybory parlamentarne. PiS ma już gotowe listy, Koalicja Obywatelska zaprezentowała "jedynki", Lewica ogłosiła sztab i formułę startu, PSL wkrótce przedstawi kandydatów, a Kukiz'15 chce "korzystać z list" m.in. PSL.
rozwiń zwiń