X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Ministerstwo Cyfryzacji przeznaczy 120 mln zł w ramach programu "Internet dla każdego"

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 16:25
Gminy otrzymają 120 mln zł na uruchomienie punktów dostępu do WiFi w miejscach publicznych - powiedział we wtorek minister cyfryzacji Marek Zagórski. Dodał, że maksymalna kwota dofinansowania to 64 368 zł.
Audio
  • M. Zagórski, "Internet dla każdego" - M. Jędrzejczyk (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/sakkmesterke

Minister zapowiedział uruchomienie programu "Internet dla każdego”, którego celem jest zwiększenie dostępności do szerokopasmowego internetu. Samorządy, które chcą wziąć w nim udział, otrzymają maksymalnie do 64 368 zł na budowę lub rozbudowę tzw. hotspotów, czyli punktów z bezpłatnym WiFi. Mogą one pojawić się m.in. w parkach, na skwerach, dworcach, w domach kultury i bibliotekach.

Internet w hotelu i na lotnisku. Cyberbezpieczeństwo w podróży
dziewczyna kawa kawiarnia internet telefon smartfon 1200.jpg
Internet w hotelu i na lotnisku. Cyberbezpieczeństwo w podróży

- Obecnie tylko 405 gmin w naszym kraju ma hotspoty, czyli punkty z bezpłatnym WiFi, ale dzięki temu konkursowi chcemy to zmienić - powiedział minister Marek Zagórski. Dodał, że liczy na to, że na terenie naszego kraju pojawi 19 tysięcy nowych punktów z bezpłatnym WiFi.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Gigantyczna kara dla UPC. Klienci dostaną zwrot niesłusznych opłat

Minister zaznaczył, że inicjatywa jest skierowana do gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z całej Polski, bo to przede wszystkim one borykają się z brakiem ogólnodostępnej sieci. Wskazał, że nabór wniosków rusza 7 września i potrwa do 30 czerwca przyszłego roku. Wskazał, że dokumenty konkursowe zostały skonstruowane tak, aby dało się je wypełnić możliwe prosto i szybko. Środki na sfinansowanie konkursu pochodzą z unijnego programu Polska Cyfrowa.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Szefowa MRPiPS: wnioskując o "500 plus" i "Dobry start", uważajmy na cyberprzestępców

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rząd chce bezpłatnego, szerokopasmowego internetu dla szkół

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 21:13
Rząd chce bezpłatnego, szerokopasmowego internetu dla szkół. Rada Ministrów przyjęła dziś projekt ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Zagórski: do 2025 roku we wszystkich większych miastach będzie sieć 5G

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 09:59
- Istnieje możliwość, że wybierzemy operatora sieci 5G w jednym konkretny mieście. Chcemy jednak zrealizować to przedsięwzięcie kompleksowo. Musimy najpierw zidentyfikować, w których miastach będziemy mieć częstotliwości umożliwiające wprowadzenie 5G - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Marek Zagórki, minister cyfryzacji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekarze najchętniej korzystają z internetu. Jest raport Ministerstwa Cyfryzacji

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 17:52
Ponad 80 procent Polaków korzysta z Internetu, a niemal 90 procent z nich sądzi, że dzięki dostępowi do sieci życie jest łatwiejsze. Takie wnioski wypływają z raportu przygotowanego przez ministerstwo cyfryzacji. 
rozwiń zwiń