X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: chcemy korzystać ze śmiałych pomysłów dotyczących funkcjonowania kolei

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 15:25
- Chcemy korzystać ze wszystkich - nawet najbardziej śmiałych pomysłów związanych z tym, w jaki sposób kolej powinna współpracować z innymi środkami lokomocji - powiedział premier Mateusz Morawiecki do uczestników debaty "GovTech - Aktywuj Pomysły!".
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji ph. Smart PKP w ramach cyklu GovTech - Aktywuj pomysły, organizowanej przez Fundację Grupy PKP w Warszawie
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji ph. "Smart PKP" w ramach cyklu "GovTech - Aktywuj pomysły!", organizowanej przez Fundację Grupy PKP w WarszawieFoto: PAP/Piotr Nowak
  • Rząd inicjuje debaty o innowacyjności GovTech - Aktywuj Pomysły!
  • Celem działań jest szerokie wykorzystanie nowoczesnych technologii
  • Tematem spotkania jest rozwój środków transportu
  • Kolejne spotkanie poświęcone będzie wodzie

Wydarzenie jest pierwszą obywatelską burzą mózgów pod hasłem "Smart PKP", w ramach cyklu "GovTech – Aktywuj pomysły!". Organizatorem jest Fundacja Grupy PKP, we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

- Dzisiaj chcemy korzystać ze wszystkich - nawet najbardziej śmiałych pomysłów związanych z tym, w jaki sposób kolej powinna współpracować z innymi środkami lokomocji - to jest oczywista rzecz, że nie wszędzie koleją dojedziemy - powiedział premier.

"Wykorzystać rewolucję"

Jak mówił, trzeba zastanowić się również nad tym, w jaki sposób wykorzystać rewolucję "już nie tylko 4.0, ale tę, o której się mówi - 5.0, czyli sztuczną inteligencję, internet rzeczy; wszystko to, co wiąże się z integracją poszczególnych wymiarów życia gospodarczego, biznesowego, społecznego, dla wygody ludzi, komfortu, bezpieczeństwa, łatwości przemieszczania się". "Na wszystkie tego typu pomysły liczymy, czekamy" - podkreślił szef rządu.

- Podstawowym celem moim, naszym jest to, żeby nastąpiło coś w rodzaju demokratyzacji, zmiany funkcjonowania administracji publicznej. Polityka to jest jedna sprawa, ale druga rzecz - to, jak funkcjonują poszczególne instytucje, w tym przypadku komercyjne - bo PKP jest instytucją komercyjną. I w jaki sposób one mogłyby najlepiej służyć obywatelom. To jest to pytanie, które składamy w ręce obywateli - powiedział. Wydarzeniu towarzyszy konferencja, której uczestnicy rozmawiają o innowacyjności w sektorze publicznym.

"Rzeka pomysłów"

Szef rządu zapowiedział temat kolejnych debat. - Chcę państwa zachęcić i zaprosić do wielkiej ogólnopolskiej burzy mózgów, która odbędzie się w połowie września i która będzie dotyczyć niesamowicie ważnego problemu - problemu, o którym ostatnio bardzo często dyskutujemy w Polsce, w Europie i na świecie. Tym problemem jest woda, brak wody, dostępność wody; woda jako to podstawowe źródło życia, źródło potrzebne do działań gospodarczych i wszelkich innych (...), woda, która staje się tematem numer jeden - mówił Mateusz Morawiecki.

- Liczę, że pojawi się rzeka pomysłów, z których korzystać będziemy nie tylko my, ale też nasze dzieci i wnuki - podkreślił premier.

Premier wyraził przekonanie, że w najbliższych "miesiącach, latach musimy bardzo intensywnie przebudować nasze programy, a w ślad za tym całą naszą infrastrukturę w zakresie irygacji, melioracji, małej retencji, dużej retencji". - To wprowadzi nas w tę nową przestrzeń, gdzie woda jako dobro rzadkie będzie tą naszą przewagą konkurencyjną i będziemy mogli dalej korzystać z dobrodziejstw wody - powiedział Morawiecki. 

mr/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: musimy chronić polskie wartości, a nie fanaberie ideologiczne

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 15:32
- Dziękujemy naszym paniom, dziękujemy paniom domu, paniom Polski, naszym polskim kobietom za to, że strzegą domowego ogniska, że strzegą wartości tak bliskich sercu każdego Polaka, a nie jakichś fanaberii ideologicznych - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas pikniku w Ostrzeszowie (woj. wielkopolskie).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: kolejne drogi i obwodnice są niezbędnym elementem rozwoju gospodarczego

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 12:12
Z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach i firmy Strabag podpisali w poniedziałek umowy na budowę Wschodniej Obwodnicy Raciborza i na przebudowę drogi nr 913 prowadzącej m.in. do lotniska Katowice. 
rozwiń zwiń