X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Paweł Mucha: oczekuję od PO czytelnego stanowiska ws. lotów najważniejszych polityków

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 08:58
– Jestem rozczarowany nieobecnością przedstawiciela Platformy Obywatelskiej na spotkaniu w sprawie przepisów związanych z lotami najważniejszych polskich polityków – powiedział Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta. – To bardzo wyraźne wskazanie, że nie chodzi o rozwiązanie pewnego problemu, a o kampanijne emocje – dodał.
Audio
  • 13.08.19 Paweł Mucha: ze strony PO jest dużo PR-owych wypowiedzi.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk spotkał się z przedstawicielami klubów parlamentarnych w sprawie wypracowania ostatecznego kształtu przepisów dotyczących zasad lotów najważniejszych osób w państwie. W poniedziałkowych rozmowach nie wziął udziału przedstawiciel Platformy Obywatelskiej. Paweł Mucha przyznał, że spodziewał się innej postawy w tej sprawie ze strony największej partii opozycyjnej.

twitter marek kuchciński free pieszczany 1200.jpg
Publicysta: opozycja gromiąca PiS powinna uważać, bo sama ma sporo "za uszami"

– Szkoda, że przy tej inicjatywie zabrakło politycznego zacietrzewienia wszystkich partii politycznych. Powinniśmy wypracować zasady, które posłużą każdemu rządowi. Rano w poniedziałek przedstawiciele PO zapowiadali swoją obecność, by po trzech godzinach zmienić stanowisko i nie pojawić się na spotkaniu. Jestem tym rozczarowany. To bardzo wyraźne wskazanie, że nie chodzi o rozwiązanie pewnego problemu, a o kampanijne emocje. Można powiedzieć, że mamy do czynienia z pewnym teatrem – zaznaczył Paweł Mucha.

Transparentność i czytelność reguł przede wszystkim

Paweł Mucha podkreślił, że prace nad uszczegółowieniem i doprecyzowaniem przepisów ws. lotów to dowód, że Prawo i Sprawiedliwość chce wyciągnąć wnioski z sytuacji, która zaistniała w związku z nagłośnieniem wykorzystywania rządowych samolotów przez byłego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

pap_samioot-1200.jpg
Joanna Lichocka: gdyby opozycji zależało na zmianach w prawie, byłaby na spotkaniu ws. lotów

– Powinniśmy z tego wyciągnąć wnioski na przyszłość. Dobrą inicjatywą jest uporządkowanie i czytelność pewnych reguł. Zależy nam na transparentności. Chcemy, by była jawność i przejrzystość przepisów. W partii rządzącej pojawiła się refleksja związana z oceną, która zrodziła się w oczach opinii publicznej. Jej zdanie i oczekiwania są najlepszym wyznacznikiem, na podstawie którego PiS wyciąga wnioski  zauważył polityk.

PAP Marek Kuchciński 1200.jpg
Marek Kuchciński odpowiada posłowi PSL: atakowanie członków rodziny jest niestosowne

Umiar w korzystaniu z przywilejów

"Każdej władzy trzeba patrzeć na ręce i każdą władzę trzeba mitygować" – stwierdził na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Mucha. W kontekście sytuacji wokół Marka Kuchcińskiego dodał, że zawsze z umiarem należy podchodzić do korzystania z rozmaitych przywilejów.

Z Pawłem Muchą rozmawiał Stanisław Janecki.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------------

Data emisji: 13.08.2019

Godzina emisji: 7:36

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Müller: rząd kończy prace nad ustawą o lotach wysokich urzędników

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 19:11
Rząd pracuje nad projektem ustawy regulującej loty służbowe najważniejszych osób w państwie. - Jego założenia są finalizowane - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Powstanie projektu ustawy, który ma uregulować kwestie lotów służbowych najważniejszych osób w państwie zapowiedział wcześniej prezes PiS Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż do Sejmu po sprawie lotów Marka Kuchcińskiego: Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie prowadzi

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 09:59
Na poparcie 43 proc. badanych mogłoby liczyć Prawo i Sprawiedliwość, gdyby wybory do parlamentu odbyły się w najbliższą niedzielę - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster. W porównaniu do takiego samego badania sprzed miesiąca to wynik gorszy o dwa punkty procentowe.
rozwiń zwiń