X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Alert pogodowy RCB dla południowo-wschodniej Polski. Silne burze z gradem

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 14:52
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało w poniedziałek alert dla osób przebywających w województwach południowo-wschodniej Polski. Na tych obszarach mogą wystąpić burze z gradem i lokalnie silny wiatr.
Audio
  • IMGW: Burze i burze z gradem we wschodniej i południowo-wschodniej Polsce (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Piotr Jedzura/REPORTER

Alertem zostały objęte województwa małopolskie, podkarpacie, lubelskie, śląskie, świętokrzyskie oraz południowa część woj. podkarpackiego.

"Uwaga! Dziś i w nocy (12-13/08) przewidywane burze z gradem i lokalnie silny wiatr. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie. Jeśli możesz - zostań w domu" - padało RCB na swoim twitterowym koncie.

RCB przypomniało także, że w czasie burzy należy unikać przebywania pod drzewami i na otwartej przestrzeni, a jeśli jest to możliwe, należy zostać w domu.

Jeżeli jednak podczas burzy jesteśmy poza domem, trzeba jak najszybciej znaleźć bezpieczne schronienie. Należy też pozostać w samochodzie, jeżeli jesteśmy akurat w podróży. RCB wyjaśnia, że samochód stanowi dobrą ochronę przed uderzeniem pioruna. Jeżeli na otwartej przestrzeni przebywamy w grupie, trzeba rozproszyć się na odległość kilkudziesięciu metrów. Chodzi o to, aby w razie uderzenia pioruna część grupy mogła udzielić pomocy osobom porażonym.

RCB przestrzega przy tym, że występujący podczas burz silny wiatr może uszkodzić linie energetyczne, dlatego należy się przygotować na przerwy w dostawie prądu. Ze względu na intensywne opady deszczu mogą wystąpić także lokalne podtopienia.

Alert RCB to SMS-owy system ostrzegania przed zagrożeniami. Powstaje na podstawie otrzymywanych z ministerstw i służb (np. z policji, straży pożarnej) oraz z urzędów i instytucji centralnych (np. IMGW), a także z urzędów wojewódzkich informacji o zagrożeniach.

dn

Zobacz więcej na temat: POLSKA IMGW pogoda burze
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ostrzeżenia przed burzami z gradem w czterech województwach. RCB zaleca ostrożność

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 18:20
W najbliższych godzinach może błyskać i grzmieć na Śląsku, Podkarpaciu, w Świętokrzyskiem i Małopolsce. Uważajcie! - ostrzega w sobotę na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prognoza pogody. Będzie ciepło, ale z burzami i gradem

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 06:25
W Polsce w ciągu najbliższych dni wciąż możemy spodziewać się wysokich temperatur dzięki napływającym ciepłym masom powietrza podzwrotnikowego. Prognoza pogody zawiera jednak także niepokojące informacje o możliwych burzach, zwłaszcza na południowym wschodzie kraju.
rozwiń zwiń