X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Andrzej Czerwiński (PO): trwają rozmowy na temat wspólnych kandydatów opozycji do Senatu

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 12:29
– Scenariusz dotyczący wspólnych kandydatów opozycji w wyborach do Senatu jest wciąż możliwy. Pomysł ten wymaga rozważenia i omówienia pewnych szczegółów – powiedział Andrzej Czerwiński, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska. – Rozmowy są skomplikowane – dodał.
Audio
  • 12.08.19 Andrzej Czerwiński: możliwi wspólni kandydaci opozycji do Senatu.
Andrzej Czerwiński
Andrzej CzerwińskiFoto: PR24

Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zapowiedział, że 14 sierpnia Koalicja Obywatelska będzie kończyła prace nad tworzeniem list do Sejmu i Senatu na jesienne wybory parlamentarne. Czy dojdzie do realizacji koncepcji, w której cała opozycja miałaby do Senatu wystawiać jednego kandydata w poszczególnych okręgach tak, by wzajemnie nie odbierać sobie głosów?

Andrzej Halicki 1200.jpg
Andrzej Halicki: opozycja powinna ze sobą współpracować

– Pomysł ten wymaga rozważenia i omówienia pewnych szczegółów. Gdy ogłaszaliśmy tę koncepcję, to mieliśmy jeszcze nadzieję na zawarcie dużej koalicji w oparciu o Platformę Obywatelską. Sojusz Lewicy Demokratycznej i Polskie Stronnictwo Ludowe postanowiły stworzyć własne komitety. Jednak rozmowy trwają. Są one skomplikowane, podobnie jak każde kwestie personalne – podkreślił Andrzej Czerwiński.

Senat kluczowy w procesie legislacyjnym

Rozmówca Polskiego Radia 24 wskazał, że wszyscy liderzy opozycyjnych komitetów wyborczych zwracają uwagę na to, że należy współdziałać, by zdobyć większość w Senacie.

– Rola tej instytucji w procesie legislacyjnym jest bardzo duża w kontekście zatwierdzania ustaw i wetowanie pewnych rozwiązań. Dochodzi tu również sprawa inicjatywy ustawodawczej. Dlatego jeśli widzimy szansę na większość, to musimy zrobić coś, by ją uzyskać – podkreślił polityk.

Polskie Radio 24/db

---------------------------------------

Data emisji: 12.08.2019

Godzina emisji: 10:09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Szewczak (PiS): politycy PO szukają sposobu na zmniejszenie skali porażki

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 19:11
– Po twarzach niektórych polityków Platformy Obywatelskiej widać, że dojrzewa w nich świadomość wyborczej porażki. Starają się tylko, by nie była ona zbyt kompromitująca – powiedział Janusz Szewczak z Prawa i Sprawiedliwości. – Polacy nie dadzą się nabrać na różne oszustwa wyborcze PO – dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Kusznieruk (SLD): nie jesteśmy ewidentnymi przeciwnikami PO i nie chcemy jej zwalczać

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 08:29
– Dopóki listy nie są zamknięte i nie złożono ich w Państwowej Komisji Wyborczej, to porozumienie z Platformą Obywatelską jest możliwe. Im szersza koalicja, tym lepiej – powiedział Piotr Kusznieruk z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – Gdy opozycja jest podzielona, to naraża się na utratę pewnego procenta poparcia – dodał.
rozwiń zwiń