X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: musimy chronić polskie wartości, a nie fanaberie ideologiczne

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 15:32
- Dziękujemy naszym paniom, dziękujemy paniom domu, paniom Polski, naszym polskim kobietom za to, że strzegą domowego ogniska, że strzegą wartości tak bliskich sercu każdego Polaka, a nie jakichś fanaberii ideologicznych - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas pikniku w Ostrzeszowie (woj. wielkopolskie).
Audio
  • Premier Mateusz Morawiecki o rozwoju Polski (IAR)
  • Premier: Polska staje się państwem, z którego Polacy są dumni (IAR)
  • Premier Mateusz Morawiecki o tradycyjnych wartościach (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki przemawia w Ostrzeszowie (woj. wielkopolskie)
Premier Mateusz Morawiecki przemawia w Ostrzeszowie (woj. wielkopolskie) Foto: PAP/Tomasz Wojtasik
  • Premier spotkał się z mieszkańcami Ostrzeszowa (Wielkopolska)
  • Mówił m.in. o rozwoju Polski i ważnej roli pomocy ze strony państwa
  • Podkreślił, że "zerowy PIT" powinien zatrzymać młodych ludzi w Polsce
  • - Musimy wygrać za dwa miesiące, by móc kontynuować zmiany - podkreślił szef rządu
  • Podziękował też kobietom za to, że "strzegą wartości tak bliskich sercu każdego Polaka"

Szef rządu wziął udział w Pikniku Rodzinnym Prawa i Sprawiedliwości w Ostrzeszowie. Premiera powitano chlebem i solą. Mateusz Morawiecki przypomniał historię udziału mieszkańców miasta w Powstaniu Wielkopolskim. Dziękował za podtrzymywanie tradycyjnych wartości.

- Dziękuję bardzo za ten chleb, za sól i za te wartości, które chronicie tak, jak te grube mury baszty ostrzeszowskiej. Dwumetrowe mury mają chronić nasze polskie wartości, a nie jakieś fanaberie ideologiczne i rewolucję obyczajową - powiedział 

"Państwo musi wyciągać pomocną dłoń i być z obywatelami"

Podkreślił, że rząd wspiera nie tylko rozwój dużych miast, ale także wsi i miasteczek.

- Dla nas faktyczny rozwój Polski mierzy się nie tym, ile wieżowców jest wybudowane we Wrocławiu, Warszawie czy Poznaniu. Faktyczny rozwój Polski, realny, to jest rozwój, który czujemy w naszych rodzinach, czujecie państwo w portfelach, czują pracownicy i widzą, rozumieją, że mogą więcej zarabiać miesiąc po miesiącu, rok po roku, to jest europejskość w konkrecie - podkreślił szef rządu.

PAP Jarosław Kaczyński Zbuczyn 1200.jpg
Jarosław Kaczyński: dążymy do tego, by każdy miał równe szanse i możliwości

Dodał, że "po tych 25 latach, kiedy wieś polska była w dużym stopniu zapomniana, kiedy w małych miasteczkach, miejscowościach, jak padł jeden zakład, jedna firma, to bezrobocie sięgało czasami 30-40 proc., państwo nie może zostawiać takich ludzi, takich miast, miejscowości samych sobie".

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Straty PiS po dyskusji o lotach? Niewielkie. Więcej traci KO. Lewica w górę

- Państwo musi wyciągać pomocną dłoń i to jest podstawowa zasada naszego rządzenia - państwo musi być z obywatelami - podkreślił Mateusz Morawiecki.

Premier: "zerowym PIT-em" chcemy zatrzymać młodych ludzi w Polsce

Szef rządu mówił, że jego gabinet ma od niedawna dla młodych ludzi specjalny program, czyli tzw. "zerowy PIT" dla osób do 26. roku życia.

Mateusz Morawiecki wskazywał, że z małych miejscowości takich jak Ostrzeszów, często wyjeżdżają młodzi ludzie i już nie wracają. - Wiadomo, że większe miejscowości, lepsze zarobki przyciągają, ale żeby była większa szansa pozostania w takich miastach jak Ostrzeszów, to od 1 sierpnia tego roku wprowadzaliśmy (program) bez podatku dla młodych - przypomniał.

Jak mówił, każdy młody człowiek, nawet przez osiem lat - od 18. do 26. roku życia może pracował i zarabiać bez płacenia podatku na rzecz państwa. - Chcemy tym projektem zatrzymać młodych ludzi w Polsce, w Ostrzeszowie, w Wielkopolsce - mówił premier.

brudzinski-1200-pap.jpg
Joachim Brudziński: listy kandydatów na wybory parlamentarne w ciągu najbliższych dni

Przypomniał, że 1 lipca rozszerzony został też program 500 plus. - Tak, żeby wszystkie rodziny czuły wsparcie ze strony państwa (...). Udało nam się skutecznie, profesjonalnie zwyciężyć z mafiami VAT-owskimi, przestępcami podatkowymi, te środki przeznaczyliśmy dla was, dla ludzi - tłumaczył premier zebranym mieszkańcom Ostrzeszowa.

"Musimy wygrać za dwa miesiące, by móc kontynuować zmiany"

- Wiemy, na czym polega walka w dzisiejszym skomplikowanym świecie o nasze racje gospodarcze, racje polityczne, racje społeczne, walka o solidarność. Stoimy na straży polskiej wiary, polskiej służby całemu społeczeństwu i będziemy dążyć do zwycięstwa. Możemy osiągnąć to zwycięstwo tylko z wami, tylko z Polakami - to jest nasza przyszłość, to jest przyszłość Polski - powiedział szef rządu.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Paweł Kukiz: wspólne listy z PSL to zupełnie nowe otwarcie

Dodał, że był na mogile powstańców wielkopolskich, gdzie na obelisku widnieje "piękny napis": "Nikt im iść nie kazał, poszli, bo tak chcieli". - Bo tak wołali z dziada, pradziada, tak dziad wołał do wnuka i to jest taki testament dla nas. My też dzisiaj chcemy budować Polskę naszych marzeń, czasami krętą drogą, bo mamy przeciw siebie potężnych przeciwników i w kraju, i za granicą, ale nie dajemy się - podkreślił Mateusz Morawiecki.

- Wygrywamy. Ci, którzy byli bardzo silni, też niektórzy połamali sobie zęby już na Polsce, bo jak jesteśmy razem, jesteśmy silni. Musimy wygrać za dwa miesiące po to, żeby móc kontynuować zmiany, zmiany dla dobra każdego Polaka i dlatego tak jak ten napis na obelisku powstańców wielkopolskich, my też chcemy budować Polskę, z której dumni byliby nasi dziadowie, nasi przodkowie, za którą oddawali krew, ale także Polskę, z której dumni będą nasi wnukowie w przyszłości - podkreślił. 

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

500 zł dla niepełnosprawnych. Premier: dodatek możliwy już jesienią

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 20:34
- Projekt ustawy ws. dodatku 500 zł dla niepełnosprawnych jest praktycznie gotowy, chcemy, by regulacja weszła w życie w tym roku, jesienią - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Z informacji opublikowanej we wtorek w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów wynika, że ustawa o świadczeniu dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji miałaby wejść w życie 1 września br.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier w Siemianowicach Śląskich: potrzebujemy zgody do realizacji zmian

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 16:05
- Jesteśmy obozem patriotycznym. Wierzymy, że nasza ojczyzna jest naszą największą wartością. Cokolwiek robimy, trzymamy stronę Polski - powiedział Mateusz Morawiecki podczas pikniku rodzinnego w Siemianowicach Śląskich. W czasie pikniku premier spotkał się również z harcerzami. 
rozwiń zwiń