X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowi generałowie i admirał. Prezydent awansował 5 oficerów. Nominacje podczas Święta Wojska Polskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 14:31
Prezydent Andrzej Duda, na wniosek ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, mianował pięciu oficerów Wojska Polskiego na stopnie generalskie oraz admiralski - poinformowało Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Akty mianowania zostaną wręczone przez prezydenta 15 sierpnia podczas obchodów Święta Wojska Polskiego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Na stopień generała dywizji mianowani zostali Dowódca Centrum Operacji Lądowych - Dowódca Komponentu Lądowego generał brygady Sławomir Kowalski oraz Dowódca 16 Dywizji Zmechanizowanej generał brygady Krzysztof Radomski.

defilada 1200 pap.jpg
Szef MON: defiladą w Katowicach oddajemy hołd powstańcom śląskim

Na stopień generała brygady mianowani zostali Zastępca Dowódcy 18 Dywizji Zmechanizowanej pułkownik Artur Jakubczyk oraz Dowódca 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego pułkownik Krzysztof Walczak.

Na stopień kontradmirała mianowany został Dowódca 8 Flotylli Obrony Wybrzeża komandor Piotr Nieć.

 Prezydent Rzeczypospolitej, jako Zwierzchnik Sił Zbrojnych, w myśl artykułu 134 ust. 5 Konstytucji nadaje określone w ustawach stopnie wojskowe na wniosek Ministra Obrony Narodowej.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: chcę nadrobić zaniedbania, które przez lata miały miejsce

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 13:08
- Bezpieczeństwo jest priorytetem dla rządu PiS, dlatego przeznaczamy duże pieniądze na modernizację Wojska Polskiego; zależy mi na tym, by wszystkie zaniedbania, które przez lata miały miejsce, zostały teraz nadrobione - mówił w niedzielę szef MON Mariusz Błaszczak. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Umowy ws. remontu czołgów T-72 podpisana. Premier: to kolejny krok milowy

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 11:25
- Mamy do czynienia z kolejnym milowym krokiem do odbudowy potencjału polskiej armii - mówił w Gliwicach premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości podpisania umowy na remont czołgów T-72. 
rozwiń zwiń