X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Wrocław: w czwartek sekcja zwłok Brunona Kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 11:04
W czwartek rano ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok skazanego za przygotowywanie zamachu terrorystycznego na Sejm Brunona Kwietnia. Mężczyzna zmarł w Zakładzie Karnym nr 1 we Wrocławiu.
Brunon Kwiecień na sali rozpraw
Brunon Kwiecień na sali rozprawFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Jak powiedziała w środę PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Justyna Pilarczyk, sekcja zwłok K. odbędzie się w czwartek rano. Pilarczyk powiedziała, że prokuratura prowadzi czynności ws. śmierci K., ale o szczegółach tych czynności poinformuje w czwartek po sekcji zwłok mężczyzny. 

pap brunon kwiecień 1200.jpg
Michał Wójcik o śmierci Brunona Kwietnia: brak udziału osób trzecich i samobójstwa

Brunon Kwiecień został znaleziony martwy w celi przez strażników więziennych we wtorek rano. "Funkcjonariusze bezzwłocznie przystąpili do akcji reanimacyjnej. Na miejsce natychmiast wezwano zespół pogotowania ratunkowego, który po kontynuacji akcji reanimacyjnej stwierdził zgon mężczyzny" - przekazała we wtorek PAP rzecznik prasowy dyrektora generalnego Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska. 

Z kolei wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik powiedział w środę w radiowej Jedynce, że ze wstępnych informacji wynika, że Brunon Kwiecień zmarł śmiercią naturalną. - Nie było ani udziału osób trzecich, ani nie było samobójstwa - zaznaczył wiceminister. 

Przygotowywał zamach terrorystyczny na Sejm

W kwietniu 2017 r. Sąd Apelacyjny w Krakowie uznał Kwietnia za winnego przygotowywania zamachu terrorystycznego na Sejm i skazał go na 9 lat więzienia. W pierwszej instancji K. został skazany na 13 lat więzienia. 

Brunon Kwiecień odpowiadał przed sądem za przygotowywanie od lipca do listopada 2012 r. ataku terrorystycznego na konstytucyjne organy RP, nakłanianie w 2011 r. dwóch studentów do przeprowadzenia zamachu oraz za nielegalne posiadanie broni i handel nią. 

Według śledczych K., doktor chemii, ówczesny pracownik naukowy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, zamierzał zdetonować w pobliżu Sejmu cztery tony materiałów wybuchowych na bazie saletry, umieszczonych w pojeździe wojskowym SKOT. Do eksplozji miało dojść podczas posiedzenia z udziałem prezydenta, premiera i ministrów - w trakcie rozpatrywania w Sejmie projektu budżetu. 

W procesie, który przed Sądem Okręgowym rozpoczął się w styczniu 2014 r., Brunon Kwiecień przyznał się do tego, że przygotowywał i opracowywał zamach na gmach Sejmu, natomiast nie poczuwał się do winy i twierdził, że był inspirowany przez osobę współpracującą z ABW.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Wójcik: sprawa mienia bezspadkowego jest uregulowana w polskim prawie

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 08:18
– W kwestii relacji polsko-amerykańskich, była umowa z lat 60., gdzie te roszczenia przejmowała na siebie strona amerykańska – powiedział w radiowej Trójce Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości. – Przypominam sobie, że polskie prawo jednoznacznie reguluje sprawę tzw. mienia bezspadkowego – dodał. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Suski: roszczenia wojenne wobec Polski są bezczelne. To my jesteśmy ofiarą

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 17:52
- To my jesteśmy ofiarą drugiej wojny światowej. Jeżeli ktoś wysuwa roszczenia wojenne wobec Polski, to jest to zwykła bezczelność - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Suski szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Wójcik o śmierci Brunona Kwietnia: brak udziału osób trzecich i samobójstwa

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 09:38
- Ze wstępnych informacji wynika, że Brunon Kwiecień zmarł śmiercią naturalną. Nie było ani udziału osób trzecich, ani samobójstwa - powiedział w radiowej Jedynce wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Dodał, że w środę będzie przeprowadzona sekcja zwłok mężczyzny. 
rozwiń zwiń