X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Michał Wójcik o śmierci Brunona Kwietnia: brak udziału osób trzecich i samobójstwa

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 09:38
- Ze wstępnych informacji wynika, że Brunon Kwiecień zmarł śmiercią naturalną. Nie było ani udziału osób trzecich, ani samobójstwa - powiedział w radiowej Jedynce wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Dodał, że w środę będzie przeprowadzona sekcja zwłok mężczyzny. 
Audio
Brunon Kwiecień.
Brunon Kwiecień.Foto: Photo: PAP/Jacek Bednarczyk

Michał Wójcik powiedział, że ze wstępnych informacji wynika, że była to śmierć z przyczyn naturalnych. - Nie było ani udziału osób trzecich, ani nie było samobójstwa - zaznaczył.

Kwiecień 1200.jpg
Planował zamach na Sejm. Brunon Kwiecień zmarł w więzieniu

- Mówię to dlatego, ponieważ pojawiają się bardzo różne informacje w przestrzeni medialnej - bardzo krzywdzące i dla służby więziennej, i dla funkcjonariuszy służby więziennej - nieprawdziwe, siejące zamęt - dodał. Podkreślił, że krzywdzące wypowiedzi nt. śmierci Brunona K. padają z ust "tzw. ekspertów, którzy nie mają wiedzy w tym zakresie". 

"Co dwa dni umiera osadzony"

- W tej chwili jest 75 tys. osadzonych i rocznie ok. 140 osób umiera z przyczyn naturalnych, czyli tak naprawdę co dwa dni - powiedział w środę PAP Michał Wójcik. 

W sprawie śmierci Brunona Kwietnia głos zabrał m.in. były szef więziennictwa Paweł Moczydłowski. - Brunon Kwiecień twierdził, że był sterowany przez służby. Interesowały się nim, bo był chemikiem i miał do czynienia z materiałami wybuchowymi. Co to dokładnie miało znaczyć? Nie wiemy, ale w tym kontekście jego tajemnicza śmierć bardzo niedobrze wygląda - powiedział we wtorek Wirtualnej Polsce. Jego zdaniem, nie można wykluczać hipotezy o osobach trzecich, które się przyczyniły do śmierci mężczyzny. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Wójcik: sprawa mienia bezspadkowego jest uregulowana w polskim prawie

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 08:18
– W kwestii relacji polsko-amerykańskich, była umowa z lat 60., gdzie te roszczenia przejmowała na siebie strona amerykańska – powiedział w radiowej Trójce Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości. – Przypominam sobie, że polskie prawo jednoznacznie reguluje sprawę tzw. mienia bezspadkowego – dodał. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Suski: roszczenia wojenne wobec Polski są bezczelne. To my jesteśmy ofiarą

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 17:52
- To my jesteśmy ofiarą drugiej wojny światowej. Jeżeli ktoś wysuwa roszczenia wojenne wobec Polski, to jest to zwykła bezczelność - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Suski szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Wójcik ws. reparacji od Niemiec: Polska nigdy nie zrzekła się tych roszczeń

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 07:27
- Polska była ofiarą działań wojennych i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Nigdy nie zrzekliśmy się tych roszczeń - powiedział w "Sygnałach dnia" Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości.
rozwiń zwiń