X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Witold Bańka: 16 sierpnia mija termin zgłoszeń do programu "Skaut"

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 16:56
- 16 sierpnia mija termin składania zgłoszeń na operatorów nowego programu Ministerstwa Sportu "Skaut" - poinformował minister sportu i turystyki Witold Bańka. Celem programu jest popularyzowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz pozyskiwanie nowych talentów.
Audio
  • Witold Bańka o priorytetach swojej działalności w Światowej Organizacji Antydopingowej (IAR)
  • Witold Bańka: program "Skaut" ma być uzupełnieniem naszych flagowych projektów (IAR)
Witold Bańka
Witold BańkaFoto: PAP/Łukasz Gągulski

Program "Skaut" to możliwość sprawdzenia sportowego potencjału 1,5 mln młodych osób, a następnie nakłonienie ich do podjęcia regularnych treningów w odpowiednich ośrodkach. Pracą tą zajmą się wybrani przez resort operatorzy.

Witold Bańka 1200.jpg
Witold Bańka: Sportowa Polska to nowe OSY i pływalnie

Program wystartuje od września w czterech województwach: śląskim, świętokrzyskim, małopolskim i podlaskim. W przyszłym roku obejmie swoim działaniem cała Polskę. "Skaut" będzie uzupełnieniem programów "Klub" i "SKS", a jego budżet wyniesie 15,5 mln zł. Wyniki testów sprawnościowych przeprowadzonych w ramach programu, zostaną zgromadzone w Narodowej Bazie Talentów.

Modernizacja 6 tys. obiektów sportowych

- Do końca roku resort, w ramach kolejnej edycji programu "Sportowa Polska", wspomoże budowę lub modernizację 6 tys. obiektów sportowych - poinformował minister Witold Bańka. Do Ministerstwa Sportu wpłynęło ponad 900 projektów hal, boisk, stadionów lekkoatletycznych, pływalni, siłowni plenerowych czy placów zabaw. Pieniądze zostaną przekazane głównie samorządom i spółdzielniom mieszkaniowym.

Witold Bańka powiedział również o swojej przyszłej pracy dla WADA. W listopadzie tego roku na konferencji w Katowicach zostanie oficjalnie zatwierdzony jako nowy dyrektor Światowej Organizacji Antydopingowej. Kadencja Witolda Bańki na nowym stanowisku rozpocznie się w 1 stycznia 2020 r. i potrwa sześć lat. Witold Bańka planuje zwiększenie budżetu na walkę z dopingiem w państwach słabiej rozwiniętych, a także zwiększenie liczby akredytowanych laboratoriów na świecie. Stosowanie przez sportowców dopingu nazwał "współczesnym nowotworem, który toczy sport".

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witold Bańka o programie SKS: chcemy postawić na fundamenty. Pasją do sportu można zarażać

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 13:40
Szkolny Klub Sportowy to największy program zajęciowy Ministerstwa Sportu i Turystyki. Uczestniczy w nim ponad 300 tys. uczniów i 15 tys. nauczycieli. W audycji "W samo południe" o jego zaletach i założeniach opowiadał minister Witold Bańka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witold Bańka: musimy wyeliminować oszustów ze sportu

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 20:47
– To są wielkie emocje. Przyznam szczerze, że jeszcze to do mnie do końca nie dociera – powiedział w "Pulsie Trójki" minister sportu Witold Bańka o swojej nominacji na szefa Światowej Agencji Antydopingowej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: chcemy, żeby młodzi ludzie uprawiali sport

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 11:16
- Chcemy tworzyć warunki do rozwoju dla młodych ludzi; sport uczy charakteru, dyscypliny, wytrwałości, tego bardzo często potrzebujemy w życiu dorosłym - podkreślił premier Mateusz Morawiecki w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Tychach, mówiąc o planie "Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowe".
rozwiń zwiń