X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wiceminister infrastruktury: 300 mln w 2019 roku na odtwarzanie połączeń autobusowych

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 14:27
300 mln zł trafi do końca roku do samorządów na przywracanie połączeń autobusowych. Jak powiedział w poniedziałek w Rzeszowie wiceminister infrastruktury Rafał Weber, w kolejnych latach będzie to 800 mln zł rocznie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Już od 1 września tych połączeń będzie więcej. 2 sierpnia ruszył nabór wniosków na ten cel z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Wnioski do wojewodów o objęcie dopłatą z tegorocznej puli funduszu można składać do 12 sierpnia 2019 roku.

Walka rządu z wykluczeniem komunikacyjnym

Czytaj więcej
pks1200.jpg
Wróci część zamkniętych połączeń autobusowych. Umowa z wojewodami

Mogą je składać samorządy gminne i powiatowe. - Wiele samorządów jest gotowych wziąć udział w tym naborze. Wiemy, że wiele z nich posiada wyznaczone linie komunikacyjne, na które będzie chciało uzyskać dofinasowanie – mówił Rafał Weber.

Podkreślił, że powołując Fundusz rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, rząd rozpoczął realną walkę ze zjawiskiem wykluczenia komunikacyjnego.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Rusza nabór wniosków z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych

- Ten program jest jednym z ważniejszych z nowej piątki Prawa i Sprawiedliwości. Ważny dlatego, bo oczekiwanie społeczne jest bardzo duże. Mieszkańcy małych miejscowości, wsi, a także miasteczek oczekują od rządu, ale też od samorządu tego, aby zorganizować komunikacje zbiorową – mówił wiceminister infrastruktury.

Niemal 20 mln dla Podkarpacia

Obecna na konferencji prasowej wojewoda podkarpacka Ewa Leniart poinformowała, że w ramach tego programu w tym roku do samorządów na Podkarpaciu trafi 19,6 mln zł.

Dofinansowanie ma dotyczyć linii komunikacyjnych, nie funkcjonujących od co najmniej trzech miesięcy przed wejściem w życie ustawy powołującej fundusz, i na które umowa o świadczenie usług dotyczących publicznego transportu zbiorowego zostanie zawarta po jej wejściu w życie.

>>>[JEDYNKA] We wrześniu mają ruszyć brakujące połączenia autobusowe

Dopłata w wysokości nie wyższej niż 1 zł do 1 wozokilometra będzie obowiązywała do końca 2021 r. W kolejnych latach dopłata będzie ustalana w kwocie nie wyższej niż 0,80 zł do 1 wozokilometra. Początkowo wyższa kwota dopłaty powinna zachęcać organizatorów do jak najszybszego uruchamiania przewozów o charakterze użyteczności publicznej tam, gdzie występują najpilniejsze potrzeby komunikacyjne.

Dopłata samorządu

Jednocześnie organizator (samorząd terytorialny) będzie zobowiązany dopłacić do kwoty deficytu na danej linii komunikacyjnej nie mniej niż 10 proc. ze środków własnych.

Fundusz rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej jest państwowym funduszem celowym, którego dysponentem jest minister do spraw transportu. Obsługę funduszu będzie prowadził Bank Gospodarstwa Krajowego.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Gembicka: fundusz autobusowy to impuls gospodarczy

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 18:52
- Państwo i samorządy muszą zapewnić dobrej jakości transport zbiorowy, który umożliwi ludziom normalne funkcjonowanie i da impuls do rozwoju gospodarczego - mówiła w Polskim Radiu 24 wiceminister inwestycji i rozwoju Anna Gembicka.  
rozwiń zwiń