X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Bożena Borys-Szopa: dzięki 500+ Polska stała się krajem cyfrowym

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 17:39
- Za pomocą polskich rodzin Polska stała się krajem cyfrowym – oceniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa, komentując fakt, że w lipcu drogą internetową złożono ponad 2,6 mln wniosków o przyznanie świadczenia 500+.
Audio
  • Bożena Borys-Szopa o złożonych wnioskach 500 plus (IAR)
Bożena Borys-Szopa
Bożena Borys-SzopaFoto: Twitter/Ministerstwo Rodziny
  • W Krakowie odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez władze województwa małopolskiego w Muzeum Lotnictwa Polskiego. 
  • Podczas tego wydarzenia głos zabrała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa. Jej zdaniem za pomocą państwa i polskich rodzin Polska stała się krajem cyfrowym.
  • W trakcie pikniku rodzinnego można było zwiedzić bezpłatnie Muzeum Lotnictwa Polskiego oraz skorzystać ze strefy dla maluchów.

Od lipca wnioski o świadczenia z programów "Rodzina 500+" i "Dobry start" można składać za pośrednictwem internetu. Od 1 sierpnia dokumenty można składać także drogą tradycyjną: w urzędzie lub listownie.

PAP Bożena Borys-Szopa Małgorzata Mańka-Szulik 1200.jpg
Bożena Borys-Szopa: program Rodzina 500+ i Dobry start to inwestycje w rodziny

- To za pomocą państwa, za pomocą polskich rodzin Polska stała się krajem cyfrowym - 2 mln 600 tys. wniosków o 500+ wpłynęło drogą elektroniczną oraz 1 mln 500 tys. wniosków o "Dobry start" również drogą elektroniczną - mówiła szefowa resortu rodziny podczas wakacyjnego pikniku rodzinnego zorganizowanego przez władze województwa małopolskiego w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Minister zaznaczyła, że wnioski o świadczenia można nadal przesyłać drogą elektroniczną, ale od 1 sierpnia przyjmują je także urzędy. - Jesteśmy przekonani, że inwestycja w rodziny rozpoczęta na początku drogi Prawa i Sprawiedliwości była inwestycją trafioną - podkreśliła Borys-Szopa.

Atrakcje na pikniku rodzinnym

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik zwrócił uwagę, że podczas pikniku resort rodziny, pracy i polityki społecznej zorganizował specjalną strefę, gdzie zainteresowani mogli uzyskać informacje na temat rządowego programu "Rodzina 500+". Wśród atrakcji była też strefa z zabawami dla najmłodszych i placem zabaw.

Marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski ocenił, że wspomniany program stanowi "nieocenione wsparcie dla każdej rodziny, szczególnie rodzin wielodzietnych".

- W naszym programie województwa małopolskiego rodzina zajmuje absolutnie centralne miejsce, dlatego to wsparcie jest dla nas nieocenioną rzeczą - zaznaczył marszałek i przypomniał, że samorząd województwa w ramach możliwości swojego budżetu realizuje różne przedsięwzięcia o charakterze prorodzinnym.

Podczas wakacyjnego pikniku rodzinnego "#RodzinaSercemMałopolski" można było zwiedzić bezpłatnie Muzeum Lotnictwa Polskiego, skorzystać ze strefy dla maluchów, gry i animacji dla młodszych i starszych dzieci, a także obejrzeć pokazy sprzętu służb: straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, policji i straży granicznej.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rodzina 500+. Świadczenie otrzymało już ponad ćwierć miliona dzieci

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 21:32
Jak poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa, w ramach programu Rodzina500+ wypłacono już ponad 125 mln zł. Dodała również, że świadczenie otrzymało już ponad ćwierć miliona dzieci.
rozwiń zwiń