X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ponad pięć tysięcy interwencji straży pożarnej w weekend

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 10:00
5372 razy interweniowała Straż Pożarna w całym kraju. W wyniku pożarów zginęła 1 osoba, a z powodu burz podjęto decyzję o ewakuacji 57 harcerzy.
Pożar ścierniska i zboża w Przygodzicach (woj. wielkopolskie)
Pożar ścierniska i zboża w Przygodzicach (woj. wielkopolskie)Foto: PAP/Tomasz Wojtasik

Straż Pożarna w ciągu weekendu wyjechała 5372 do wszelkiego rodzaju zdarzeń - poinformował w poniedziałek rano Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego PSP st. bryg. mgr Paweł Frątczak.

burza east news 1200.jpg
Małopolskie: ewakuacja obozu harcerskiego w Beskidzie Sądeckim

Najwięcej, bo 2193 stanowiły pożary. W ciągu trzech dni doszło do 174 pożarów w lasach. Najwięcej, bo 39 było na Mazowszu, 19 w Wielkopolsce i 17 na Dolnym Śląsku. - W niedzielę na godz. 13. najwyższy - trzeci stopień zagrożenia w lasach obejmował całe województwo dolnośląskie, część lubuskiego, wielkopolskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Sytuacja zmienia się jednak ze względu na upał i wilgotność ściółki na pewno będzie malała - zaznaczył Frątczak.

Jeszcze większym zagrożeniem według SP są pożary upraw i ściernisk, których w miniony weekend było 926 - 131 w woj. dolnośląskim, 119 w woj. wielkopolskim i 115 w woj. łódzkim. Wskutek pożarów w miniony weekend zginęła 1 osoba.

Problemem były również silne burze. Strażacy wyjeżdżali 297 razy do usuwania skutków burz. 124 razy w woj. śląskim, 52 w woj. mazowieckim i 34 w woj. kujawsko–pomorskim. Większość interwencji stanowiło usuwanie połamanych drzew i wypompowywanie wody po ulewach.

Wczoraj z powodu załamania pogody, prewencyjnie ewakuowano 57 harcerzy wraz z opiekunami w miejscowości Dubienie koło Muszyny. Jak zaznaczył rzecznik, harcerze utrzymują stałą łączność ze Strażą Pożarną, która przekazuje im aktualne zagrożenie, dzięki czemu opiekunowie mogą z wyprzedzeniem podjąć decyzję o ewakuacji.

mg

Czytaj także

Śląskie: 27 jednostek straży pożarnej gasi pożar składowiska tekstyliów

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2019 16:18
27 jednostek straży pożarnej wezwano do akcji gaszenia pożaru składowiska materiałów tekstylnych w Sączowie w powiecie będzińskim (Śląskie). Sytuacja jest opanowana, ale dogaszanie potrwa do niedzieli. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płoną lasy w Chorwacji. Strażacy walczą z ogniem w okolicach Szybenika

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 07:24
Ponad 200 strażaków oraz 50 żołnierzy chorwackiej armii walczy z pożarami, jakie objęły tereny na południe od portowego miasta Szybenik - podała agencja prasowa Hina. Żołnierze zostali włączeni do akcji po tym, gdy z powodu zmroku wycofano helikopter.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad pół tysiąca interwencji strażaków po nawałnicach. Poważna sytuacja w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 11:02
Prawie 560 razy wyjeżdżali strażacy, aby usuwać skutki burz i nawałnic, które przeszły nad Polską wieczorem i w nocy. Chodzi głównie o wypompowywanie wody z zalanych ulic i piwnic oraz usuwanie powalonych drzew.   
rozwiń zwiń