X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: europejskość to zasobność portfeli, nie eksperymenty kulturowe

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 18:23
Na Pikniku Rodzinnym w Stężycy na Kaszubach Mateusz Morawiecki mówił, że prowadzona przez jego rząd polityka gospodarcza i państwowa jest skuteczna i przynosi Polsce poważanie. Potwierdza to pozycja naszego kraju na arenie międzynarodowej. Z Polską - jak ujął premier - zaczynają się liczyć "możni tego świata".
Audio
  • Premier: rodzina w samym sercu polityki państwa (IAR)
  • Mateusz Morawiecki o definicji demokracji (IAR)
  • Premier: Polska odzyskuje należne jej miejsce (IAR)
  • Mateusz Morawiecki w Stężycy: dla nas europejskość to dobrobyt, a nie eksperymenty kulturowe i obyczajowe (IAR)
Mateusz Morawiecki w miejscowości Stężyca, gdzie zorganizowano piknik rodzinny Dobry czas dla Polski
Mateusz Morawiecki w miejscowości Stężyca, gdzie zorganizowano piknik rodzinny "Dobry czas dla Polski"Foto: PAP/Marcin Gadomski
  • W ocenie Mateusza Morawieckiego, który wziął udział w pikniku, organizowanym przez PiS, "jesteśmy dumnym, ambitnym narodem, który wraca na należne miejsce w historii i w Europie wśród dużych narodów europejskich".
  • Szef rządu przypomniał, że według danych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, Polska będzie najszybciej rozwijającym się wśród 36 zrzeszonych w niej państw.
  • Mateusz Morawiecki przypomniał także, że podstawowym podmiotem demokracji są obywatele. Zapewnił, że jego formacja polityczna "chce, żeby demokracja była czymś pełnowartościowym".
  • Premier uwagę, że program program Prawa i Sprawiedliwości łączy to, co najlepsze z przeszłości i kultury Polski z dążeniem do osiągnięcia dostatniego, europejskiego poziomu życia.

- Dla nas europejskość to jest zasobność polskich portfeli, a nie eksperymenty kulturowe, czy obyczajowe - mówił w niedzielę w Stężycy premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zwracając się do uczestników pikniku wskazał, że łączą oni w sobie pragnienie lepszej, silniejszej, dostatniej Polski, z piękną polską kulturą i historią.

pap_mateusz_morawiecki1200.jpg
Sondaż. Polacy najbardziej ufają premierowi Mateuszowi Morawieckiemu

To jest właśnie nasz program. Łączenie tego, co najlepsze z przeszłości, z tym, do czego dążymy - do Polski dostatniej, do Polski, gdzie europejskość rozumiemy jako konkret, jako wysokie zarobki, a nie eksperymenty kulturowe, czy obyczajowe. Dla nas europejskość to jest zasobność polskich portfeli - mówił premier.

Demokracja i solidarność

Mateusz Morawiecki podkreślił, że demokracja i solidarność to rdzeń działań państwa i polityki gospodarczej i międzynarodowej Polski. - Chcemy, żeby demokracja była czymś pełnowartościowym, żeby demokracja była tym systemem, poprzez który ludzie wrzucając kartkę do urny wyborczej będą widzieli, że ma to wpływ na ich los, na los państwa - mówił premier do zebranych w Stężycy. - To jest dla nas demokracja - dodał.

- Solidarność to system, wokół którego wszystkie nasze działania państwowe i gospodarcze muszą się obracać. To sedno, to rdzeń naszej polityki - polityki gospodarczej, polityki międzynarodowej, w której zresztą pokazujemy, że możni tego świata liczą się z nami coraz bardziej - mówił.

- Widać to na wielu przykładach, bo jesteśmy dumnym, ambitnym narodem; narodem, który wraca na należne miejsce w historii, wraca na należne miejsce w Europie, wśród dużych narodów europejskich - ocenił.

premier_morawiecki1200.jpg
Premier Mateusz Morawiecki: rodziny powinny być fundamentem rozwoju

Morawiecki podkreślił, że z ostatnich danych OECD wynika, że Polska jest tym krajem, który w najbliższych latach będzie rozwijał się najszybciej ze wszystkich 36 krajów należących do tej organizacji. - To musi się przekładać na los polskich rodzin - deklarował premier Morawiecki podczas pikniku.

Silna przedsiębiorczość

Premier przyznał, że od towarzyszącego mu posła Marcina Horały dowiedział się, że "niedaleko, w Sierakowicach jest ta gmina polska, gdzie jest najwyższy przyrost naturalny". - Tego życzymy wszystkim gminom w Polsce. Chyba w Stężycy nie może być za bardzo inaczej, też chyba jest dobrze, jeśli chodzi o przyrost naturalny. Ale też słyszałem, że tam w tamtej gminie jest bardzo wspaniała przedsiębiorczość, że jest bardzo wielu przedsiębiorców. Tutaj zresztą też - powiedział.

- Właśnie widzę, że Kaszuby, te ziemie, powiat kartuski, nieopodal na południe jest powiat kościerski, to ziemie przedsiębiorczości, ale też bardzo atrakcyjne ziemie pod względem turystycznym. Nawet to centrum rekreacyjne, przepiękne centrum. Bardzo się cieszę, że łączycie przedsiębiorczość właśnie z tradycją, z kulturą kaszubską, ale z kulturą polską, której Kaszuby są częścią, są nieodłączną częścią. Bardzo za to dziękuję - powiedział premier.

fc/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: Europa musi wrócić do korzeni

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 12:00
- Chcemy, żeby Unia Europejska była jednocześnie oparta o mądrą tradycję i budowę swojej tożsamości w oparciu o nią, a jednocześnie dążąca do nowoczesności, normalności - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej PiS w Bydgoszczy. Jak dodał, "Europa musi wrócić do tych korzeni". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chełm, Siemianowice Śląskie. Liderzy PiS kontynuują objazd po kraju

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 17:00
Trwa prekampania przed wyborami parlamentarnymi. Politycy Prawa i Sprawiedliwości w całej Polsce spotykają się z wyborcami. W sobotę Jarosław Kaczyński, prezes partii, odwiedzi Chełm, a w niedzielę - wraz z premierem Mateuszem Morawieckim - Siemianowice Śląskie.
rozwiń zwiń