X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Piotr Kusznieruk (SLD): nie jesteśmy ewidentnymi przeciwnikami PO i nie chcemy jej zwalczać

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 08:29
– Dopóki listy nie są zamknięte i nie złożono ich w Państwowej Komisji Wyborczej, to porozumienie z Platformą Obywatelską jest możliwe. Im szersza koalicja, tym lepiej – powiedział Piotr Kusznieruk z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – Gdy opozycja jest podzielona, to naraża się na utratę pewnego procenta poparcia – dodał.
Audio
  • 26.07.19 Piotr Kusznieruk: porozumienie z Platformą Obywatelską jest możliwe.
Piotr Kusznieruk
Piotr KusznierukFoto: facebook.com/PiotrKusznierukSLD

Sojusz Lewicy Demokratycznej wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych tworząc blok ugrupowań lewicowych. Natomiast Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej, powiedział, że będzie chciał ułożyć listy do Senatu tak, by budowana przez niego Koalicja Obywatelska nie startowała przeciwko zaprzyjaźnionym blokom. Czy zaliczają się do nich partie lewicowe?

Leszek Miller 663.JPG
Leszek Miller: przekroczenie progu 8-procentowego jest w zasięgu lewicowej koalicji

– Nie słyszałem o wspólnych listach do Senatu. Uważam, że znajdą się na nich kandydaci, którzy nie będą się wzajemnie wykluczali. Liczę na pozytywną kampanię wyborczą, polegającą na tym, że zostanie obrany jeden kierunek narracji i nie będziemy się wzajemnie krytykować. Koalicja lewicowa ma bardzo duże zaplecze osobowe, a także intelektualne, więc bez problemu samodzielnie wystawi w wyborach pełne listy do Senatu – wskazał Piotr Kusznieruk.

SLD nie zamierza zwalczać PO

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że SLD nie jest przeciwnikiem PO i nie ma zamiaru zwalczać ugrupowania Grzegorza Schetyny. – Uważamy jedynie, że trzeba zmienić partię rządzącą. Z moich informacji wynika, że rozmowy z Platformą na temat budowania wspólnych list nie są prowadzone i ich prawdopodobieństwo jest minimalne. – podkreślił.

Wierzbicki 1200.jpg
Sebastian Wierzbicki (SLD): te wybory nie są jeszcze stracone

Możliwe porozumienie?

Piotr Kusznieruk zaznaczył jednak, że dopóki listy nie są zamknięte i nie złożono ich w Państwowej Komisji Wyborczej, to porozumienie z Platformą Obywatelską jest możliwe.

– Im szersza koalicja, tym lepiej. Mamy wtedy większe szanse. Gdy opozycja jest podzielona, to naraża się na utratę pewnego procenta poparcia wynikającego z głosowania w systemie D’Hondta – zauważył polityk.  

Z Piotrem Kusznierukiem rozmawiał Michał Rachoń.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------------

Data emisji: 26.07.2019

Godzina emisji: 7.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD: sondaże pokazują, że gonimy PiS

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 09:00
– Mamy inne wyliczenia niż Polskie Stronnictwo Ludowe. Uważamy, że tylko duży blok jest w stanie prowadzić równą walkę z Prawem i Sprawiedliwością. Sondaże wspierają naszą tezę – powiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Joński: drzwi są otwarte, możemy współpracować

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 15:03
- Zaapelowaliśmy do wszystkich sympatyków lewicy, drzwi są otwarte, możemy współpracować. Zależy nam na dobrym wyniku i skuteczności w polityce, blok Koalicji Obywatelskiej powinien być szeroki – mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Joński (Inicjatywa Polska).
rozwiń zwiń