X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wiceminister Janusz Cieszyński: mamy wysyp politycznych happeningów pod aptekami

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 14:17
– Dostępność zamienników, czyli tego samego środka tylko pod inną nazwą i w innym opakowaniu, jest zapewniona. Dzięki wytężonej pracy farmaceutów udaje się zapewnić bezpieczeństwo lekowe pacjentów – powiedział Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia. – Politycy Platformy Obywatelskiej podsycają niepewność wśród pacjentów – dodał.
Audio
  • 24.07.19 Janusz Cieszyński: PO podsyca niepewność wśród pacjentów.
Janusz Cieszyński
Janusz CieszyńskiFoto: PR24/AK

Lista brakujących leków - to akcja, za pomocą której posłowie PO chcą pokazać, że minister zdrowia nie ma racji w związku z brakiem w aptekach niektórych leków. W kilku miejscach w Polsce politycy PO zorganizowali wystąpienia dla mediów, na których opowiadali o niedostępnych medykamentach.

szumowski-1200-pap.jpg
Łukasz Szumowski: hasło, że nie ma leków jest nieprawdziwe

–  Na bieżąco monitorujemy sytuację na rynku leków. Nasze działania poszerzyliśmy o zespół uwzgledniający przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej  i Naczelnej Izby Aptekarskiej. Od wtorku mamy wysyp politycznych happeningów pod aptekami. Prym wiodą w nich politycy Platformy, którzy podsycają niepewność wśród pacjentów – stwierdził Janusz Cieszyński.

shutterstock_leki-1200.jpg
Ministerstwo Zdrowia: nie ma w Polsce problemu systemowego braku leków

Wiceminister zdrowia zastanawiał się czy biorący w udział w wystąpieniach pytali farmaceutów o zamienniki brakujących leków.

– Jestem przekonany, że nie ponieważ z naszych danych jednoznacznie wynika, że dostępność zamienników, czyli tego samego środka tylko pod inną nazwą i w innym opakowaniu, jest zapewniona. Dzięki wytężonej pracy farmaceutów udaje się zapewnić bezpieczeństwo lekowe pacjentów – wskazał.

W opinii gościa Polskiego Radia 24, kwestie, które podnoszą politycy PO, są w większości do załatwienia na poziomie apteki. – Jeżeli chodzi o kwestię związaną z dostępnością leków, to najważniejsze jest zawsze poprosić o zamiennik – zaznaczył Janusz Cieszyński.

Z Januszem Cieszyńskim rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/db

-------------------------------------

Data emisji: 24.07.2019

Godzina emisji: 13.09