X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Caritas Polska przekazała 46 mln zł na pomoc ofiarom wojny w Syrii

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 16:56
Ponad 46 mln złotych otrzymały ofiary wojny w Syrii w ramach pomocy za pośrednictwem Caritas Polska. To tak, jakby każdy Polak wsparł mieszkańców Syrii ponad złotówką - poinformowało w komunikacie biuro prasowe Caritas Polska.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Orlok

Wojna w Syrii wyniszczyła kraj i dała się we znaki całej społeczności. Najbardziej palącym problemem jest brak dostępu do wody pitnej, żywności, prądu, ogrzewania i leków -- podkreślili autorzy komunikatu.

Dużym problemem społecznym jest także brak możliwości znalezienia stałego zatrudnienia. Z tego względu Caritas Polska uruchomiła program wsparcia mikrograntów dla przedsiębiorców, polegający na zbiórce kilkudziesięciu tysięcy złotych na odtworzenie zakładu pracy.

Zobacz także:
Shutterstock Syria bomba eksplozja wojna 1200.jpg
Bombardowanie w Syrii. Są ofiary śmiertelne, wśród nich dzieci

Strach, który towarzyszy mieszkańcom Syrii na co dzień

- W Syrii obecnie 11 mln ludzi potrzebuje natychmiastowej pomocy humanitarnej. Podczas naszej wizyty w Aleppo spotkałam tylko kilka rodzin spośród tych milionów, ale myślę, że ich historie są do siebie bardzo podobne. Przede wszystkim jest to strach, który towarzyszy im na co dzień - powiedziała cytowana w komunikacie koordynatorka Caritas ds. projektów na Bliskim Wschodzie Sylwia Hazboun.

Według dyrektora Caritas Polska ks. Marcina Iżyckiego pomoc humanitarna wciąż jest potrzebna, jednak Caritas Polska przeszła już do pomocy rozwojowej. - Dofinansujemy na przykład zakup sklepów i miejsc, w których prowadzone są kawiarnie, zakłady stolarskie i krawieckie czy zakup taksówki. Mikrograntów jest już 150, ale będzie ich więcej - podkreślił ks. Iżycki. - Będąc w Aleppo od wielu ludzi słyszałem wielkie "dziękuję", to pomoc, która bezpośrednio trafia do mieszkańców tego zrujnowanego miasta - mówił dyrektor Caritas Polska.

Zobacz także:
syria-dzieci-liban-1200.jpg
Syria: Rosja współodpowiedzialna za śmierć cywilów

Największy program pomocy humanitarnej w Polsce

Program "Rodzina Rodzinie" to największy polski program pomocy humanitarnej, który działa od października 2016 roku. Pierwszego dnia działania programu pierwszą rodzinę objął pomocą przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. W następnych dniach kolejne osoby, rodziny, parafie, zgromadzenia zakonne oraz firmy zdecydowały się na podobny krok. Liczba darczyńców do dnia dzisiejszego wynosi ponad 21 tys.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katastrofa humanitarna wisi w powietrzu. Prawie 8 mln Syryjczyków bez pomocy

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2018 11:30
Blisko 8 milionów Syryjczyków spośród 13 milionów mieszkańców wciąż pozostaje bez podstawowej pomocy humanitarnej - powiedział szef zespołu prasowego Caritas Polska Robert Kazimierski przed prezentacją raportu o sytuacji mieszkańców w Syrii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uchodźcy. Polska Misja Medyczna w Jordanii

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 08:00
W "Pulsie świata" wysłuchaliśmy reportażu o uchodźcach syryjskich, którzy znaleźli schronienie w Jordanii i polskiej pomocy udzielanej ofiarom wojny przebywającym w obozie Zaatari. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niedziela Miłosierdzia Bożego świętem patronalnym Caritas Polska

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 17:27
- Działalność Caritas nie byłaby możliwa bez pracy wolontariuszy - przypomniał w rozmowie z Polskim Radiem jej dyrektor ksiądz Maciej Iżycki. Obchodzona dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego jest dniem patronalnym Caritas Polska.
rozwiń zwiń