X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pożegnaliśmy małą Marysię, córkę pracownika Straży Radiowej

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 16:53
Rodzina, bliscy, przyjaciele oraz pracownicy Polskiego Radia pożegnali sześcioletnią Marysię Mitułę, córkę radiowego kolegi, o której zdrowie walczyli wspólnie - pracownicy i słuchacze Polskiego Radia. Mszę pogrzebową odprawiono w Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Duczkach.
Marysia Mituła
Marysia MitułaFoto: Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Ksiądz Adam Ołdak podkreślał w homilii, że mała Marysia odeszła do miejsca, gdzie - jak mówi Apokalipsa św. Jana: "nie ma ani bólu, ani smutku, ani cierpienia, ale jest wieczna nie kończąca się radość".

świeczka smierć 1200 .jpg
Zmarła mała Marysia, córka naszego radiowego kolegi, o której zdrowie walczyliśmy wspólnie

- Jak wstrząsająca była informacja, że moment ziemskiego pielgrzymowania już dobiegł końca i że ten skarb, który mieliście przy sobie przez sześć lat, teraz Bóg chce mieć w Niebie. Nie dlatego, że wam go zabiera, tylko dlatego, że chce aby ten aniołek, który w sposób zdumiewający przez ostatnie długie miesiące walczył o życie, teraz mógł żyć bez końca, tam gdzie jest wieczna radość - mówił duszpasterz.

Ksiądz Adam Ołdak mówił też, że "przez życie Marysi, przez jej powołanie, przez jej wezwanie do Domu Ojca Niebieskiego, Bóg chce nam powiedzieć coś ważnego". 

"Po uśmiech Marysi"

Rok temu u Marysi zdiagnozowany został guz mózgu - glejak wielopostaciowy o IV stopniu złośliwości. Rodzice Marysi chcąc ratować życie swojego jedynego dziecka, zdecydowali się na specjalistyczne leczenie za granicą. Polskie Radio, podczas specjalnej akcji zatytułowanej "Po uśmiech Marysi" w wielu aukcjach prowadzonych na swoich antenach oraz koncertach zbierało środki na leczenie Marysi.

Dzięki hojności słuchaczy i ofiarodawców zbiórki internetowej na Platformie "Siepomaga" udało się zebrać potrzebną kwotę. Niestety w skutek rozsiewu choroby, spowodowanym reakcją obronną na leczenie, ostatecznie nie udało się jej pokonać.

Marysia Mituła zmarła 11 lipca. Została pochowana na Cmentarzu Parafialnym w Nowym Grabiu.

dn

Zobacz więcej na temat: POLSKA Polskie Radio
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmarła mała Marysia, córka naszego radiowego kolegi, o której zdrowie walczyliśmy wspólnie

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 14:44
Polskie Radio ze smutkiem informuje, że w czwartek w nocy zmarła mała Marysia, sześcioletnia córka pracownika Straży Radiowej, o której zdrowie walczyliśmy wspólnie - my, pracownicy Polskiego Radia, i Państwo, nasi słuchacze. 
rozwiń zwiń