X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marszałek Senatu spotkał się z młodzieżą polonijną. "Ważne jest to, byśmy utrzymywali więź"

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 13:41
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski spotkał się w Senacie z młodzieżą polskiego pochodzenia z Łotwy, Białorusi, Kazachstanu i Rosji, która przebywa w Polsce w ramach akcji "Polska jest w Tobie".
Audio
  • Marszałek Senatu spotkał się z młodzieżą polonijną. Relacja Michała Fabisiaka (IAR)
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski podczas spotkania w Warszawie z młodzieżą polskiego pochodzenia z Łotwy, Białorusi, Kazachstanu i Rosji
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski podczas spotkania w Warszawie z młodzieżą polskiego pochodzenia z Łotwy, Białorusi, Kazachstanu i RosjiFoto: PAP/Paweł Supernak

Ta akcja o charakterze edukacyjno-krajoznawczym, organizowana przez Fundację "Pomoc Polakom na Wschodzie", została zainicjowana przez instytucje państwowe i społeczne zaangażowane w opiekę nad Polonią i Polakami za granicą. Finansowana jest głównie ze środków senackich.

Młodzież, oprócz intensywnej nauki języka polskiego, poznawania polskich miast i historii Polski, ma kontakt z rówieśnikami z kraju. Akcja służy podtrzymywaniu więzi tych młodych ludzi z krajem ich przodków.

Utrzymać więź

- Dla nas, Polaków, ważne jest to, byśmy utrzymywali więź z Wami, a do tego potrzebna jest i druga strona. Cieszę się więc, że tak wielu młodych ludzi z różnych stron świata chce przyjeżdżać do Polski, mówić po polsku, poznawać polską historię, literaturę, rozmawiać ze swoimi rówieśnikami w kraju - podkreślił Stanisław Karczewski, zwracając się do goszczących w Senacie młodych ludzi.

Wyraził zadowolenie z ich przyjazdu, bo - jak zaznaczył - na ogół to on odwiedza młodzież polonijną w krajach ich zamieszkania.

"To jest priorytet"

Marszałek Senatu dodał, że w ubiegłym roku, gdy Polska obchodziła 100. rocznicę odzyskania niepodległości, w kraju trwały debaty na temat priorytetów w kwestiach dotyczących Polonii. - I wszyscy mówili, że to właśnie wy, młodzież, nauka języka polskiego, wasza znajomość kraju, wasza więź z Polską - to jest priorytet i przy tym pozostaniemy - stwierdził.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawie milion osób o polskim pochodzeniu w Kurytybie. Historia Polaków w Brazylii

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 20:28
W brazylijskiej Kurytybie trwa Kongresie Młodzieży Polonijnej. Bierze w nim udział około 150 przedstawicieli związków i organizacji polonijnych z Ameryki Południowej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brazylia: w Kurytybie zakończył się Kongres Młodzieży Polonijnej

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 19:31
Przedstawieciele związków i organizacji polonijnych z Brazylii, Argentyny, Chile i Peru wzięli udział w Kongresie Młodzieży Polonijnej Ameryki Południowej. Do Kurytyby, stolicy stanu Parana, przyjechało około 150 osób, aktywistów i działaczy polonijnych.
rozwiń zwiń