X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Michał Woś o ojcu poszukiwanego 5-latka: jego zachowanie było niepokojące

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 20:27
- Wiemy, że ojciec poszukiwanego chłopca z Grodziska Mazowieckiego był desperatem - powiedział minister ds. pomocy humanitarnej Michał Woś. W związku z zaginięciem chłopca wszystkie służby zostały postawione w stan najwyższej gotowości. W poszukiwania włączyły się także straż pożarna oraz Wojska Obrony Terytorialnej.
Grodzisk Mazowiecki, 11.07.2019
Grodzisk Mazowiecki, 11.07.2019Foto: PAP/Jakub Kamiński
  • Od ponad 20 godzin trwają poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego
  • Ojciec dziecka zginął potrącony na torach kolejowych
  • Poszukiwania będą prowadzone przez całą noc
  • Ambasada Federacji Rosyjskiej poinformowała, że chłopiec jest obywatelem Rosji

Pytany w Polsat News o sprawę zaginionego 5-letniego chłopca z Grodziska Mazowieckiego, Woś podkreślił, że rozmawiał na ten temat z prokuratorem generalnym Zbigniewem Ziobrą.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Gdzie jest pięcioletni Dawid? "Sprawdzamy każdy sygnał"

policja.pl dawid żukowski 1200.jpg
Gdzie jest pięcioletni Dawid? "Sprawdzamy każdy sygnał"

Zbigniew Ziobro: wszystkie służby w najwyższej gotowości

- Przekazał mi informację, że w tej sytuacji wszystkie służby są postawione w najwyższej gotowości. Szukamy tego dziecka, szukamy chłopca z użyciem dronów, sprzętu itd., natomiast sytuacja nie jest łatwa - mówił minister. - Wiemy, że ojciec tego dziecka był desperatem, że niepokojąco zachowywał się przed targnięciem się na własne życie, więc tu jest szereg pytań - wskazał.

Dopytywany, o jakie desperackie zachowania chodzi, Woś podkreślił, że nie dopytywał o szczegóły, natomiast ma informację, że zachowanie ojca "w sposób ogólny było niepojące". - Trzeba pamiętać, że zawsze jest nadzieja i wszyscy tego chłopca jeszcze szukamy - dodał.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Policja zakończyła działania w domu dziadków zaginionego 5-letniego Dawida

mid-19711284.jpg
Policja zakończyła działania w domu dziadków zaginionego 5-letniego Dawida

Stołeczna policja: poszukiwania 5-latka będą prowadzone całą noc

- Poszukiwania 5-letniego chłopca trwają od ponad dwudziestu godzin. W razie potrzeby działania będą prowadzone całą noc – poinformował rzecznik stołecznej policji kom. Sylwester Marczak. 

W działaniach poszukiwawczych biorą udział setki funkcjonariuszy z Grodziska Mazowieckiego, garnizonu stołecznego i Komendy Głównej Policji. Policjanci wykorzystują m.in. drony, śmigłowiec i psy tropiące. W działania włączyli się także strażacy i Wojska Obrony Terytorialnej - 40 żołnierzy 65. batalionu lekkiej piechoty z Pomiechówka.

Jak poinformował kom. Marczak, policja nie planuje przerywania poszukiwań nawet po zmierzchu. - Te działania, jeśli będzie taka potrzeba, będą prowadzone całą noc – zaznaczył.

>>> [PILNE] Poszukiwania Dawida. Widziałeś ten samochód? Policja prosi o kontakt

poicjaprosiokontakt1200.jpg
Poszukiwania Dawida. Widziałeś ten samochód? Policja prosi o kontakt

Policja prosi każdą informację, która może pomóc w odnalezieniu chłopca

Policja cały czas apeluje do osób, które między godz. 17 a 21 w środę przebywały w okolicach Grodziska Mazowieckiego lub warszawskiego Okęcia i widziały samochód ojca chłopca. To szara skoda fabia WGM 01K9. Na miejscu pasażera od strony kierowcy na szybie jest zasłona przeciwsłoneczna z logo Zygzaka McQuinna, czerwonej wyścigówki z bajki "Auta". Zdjęcie samochodu udostępniono na Twitterze warszawskiej policji.

Chłopiec jest ubrany w niebieską bluzę, niebieskie spodnie jeansowe i niebieskie trampki z logo Zygzaka McQueena. Zdjęcie Dawida jest dostępne na stronie warszawskiej policji.


dawid_zukowski1200.jpg
Poszukiwania Dawida. Ambasada potwierdza: jest obywatelem RosjiAmbasada Federacji Rosyjskiej w Polsce poinformowała rosyjskie media, że zaginiony pięciolatek z Grodziska Mazowieckiego jest obywatelem Rosji.

>>> [DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ] Poszukiwania Dawida. Ambasada potwierdza: jest obywatelem Rosji

Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, można przekazywać Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można też zatelefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.(PAP)

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gdzie jest pięcioletni Dawid? "Sprawdzamy każdy sygnał"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 12:00
Trwają poszukiwania pięcioletniego Dawida Żukowskiego. Chłopiec zaginął po tym, jak w środę po południu - razem z ojcem - wyjechał z domu w Grodzisku Mazowieckim w niewiadomym kierunku. Ojciec dziecka zginął potrącony na torach kolejowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poszukiwania Dawida. Widziałeś ten samochód? Policja prosi o kontakt

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 15:29
Policjanci znaleźli samochód, którym jeździł ojciec z dzieckiem. To szara skoda fabia WGM 01K9. Na miejscu pasażera od strony kierowcy na szybie jest zasłona przeciwsłoneczna z logo Zygzaka McQuinna, czerwonej wyścigówki z bajki "Auta". Policja prosi o informację wszystkich, którzy widzieli pojazd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poszukiwania Dawida. Ambasada potwierdza: jest obywatelem Rosji

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 16:50
Ambasada Federacji Rosyjskiej w Polsce poinformowała rosyjskie media, że zaginiony pięciolatek z Grodziska Mazowieckiego jest obywatelem Rosji. Policja kontynuuje poszukiwania dziecka. Służby proszą o wszelkie informacje mogące pomóc w odnalezieniu chłopca.
rozwiń zwiń