X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Otwarcie wozowni w Łabiszynie z rekonstruktorem w mundurze niemieckiego żołnierza z II wojny

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 11:35
W Łabiszynie (kujawsko-pomorskie) - podczas otwarcia zabytkowej wozowni - biało-czerwoną wstęgę przeciął rekonstruktor przebrany w mundur niemieckiego żołnierza z okresu II wojny światowej. - To była bardzo niesmaczna sytuacja - mówił Artur Jakubowski, dyrektor sąsiedniego Miejskiego Domu Kultury w Barcinie, którego słowa cytuje wpolityce.pl.
Łabiszyńskie Spotkania z Historią
Łabiszyńskie Spotkania z HistoriąFoto: Facebook

Zabytkową wozownię otwarto w ramach corocznych Łabiszyńskich Spotkań z Historią. Co ciekawe biało-czerwoną wstęgę przeciął Krzysztof Zawiliński, który jest znany w środowisku rekonstruktorów jako "Willi", czyli dowódca AA7 (7 Batalion Rozpoznawczy 4 Dywizji Pancernej niemieckich sił zbrojnych). Cała "ceremonia" miała odzworowywać lata 1944-45.

Sprawę opisał publicysta Andrzej Potocki na portalu wpolityce.pl. Jak pisze Potocki, wywołała ona oburzenie między innymi Artura Jakubowskiego, dyrektora sąsiedniego Miejskiego Domu Kultury w Barcinie.

- Niezależnie od kontekstu bardzo niesmaczna sytuacja z udziałem człowieka przebranego w mundur niemieckiego żołnierza z okresu, najokrutniejszej wojny świata, przecinającego biało - czerwoną wstęgę - zareagował Jakubowski.

Burmistrz wyjaśnia 

A jak tę sytuację tłumaczył Jacek Idzi Kaczmarek, burmistrz miasta? - Pan Zawiliński był w grupie występującej w mundurach Wehrmachtu. I cały dzień, w takim przebraniu będąc, przyszedł na otwarcie naszej wozowni. Został też zaproszony, jako współtwórca Łabiszyńskich Spotkań z Historią, do przecięcia wstęgi - powiedział. 

- Należy mieć przy tym świadomość, jeśli już odnosimy się do komentarzy, że wozownia nigdy nie spełniała funkcji walki o polskość. Była obiektem gospodarczym, pomocniczym przy działalności młyna. Ponadto nasze łabiszyńskie ziemie to miejsce, gdzie mieszkało wielu Niemców, robili sporo interesów w młynie, a ich obecność w okresie przedwojennym nie budziła problemów. Nie będzie żadnych przeprosin! - dodał Kaczmarek. 

kad, wpolityce.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uchwała Rady Warszawy. Powstańcy warszawscy otrzymają nagrody

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 21:16
Powstańcy warszawscy otrzymają nagrody wysokości 5 tys. zł - uchwaliła Rada Warszawy. Decyzja dotyczy ponad 1000 uczestników zrywu.
rozwiń zwiń