X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Barbara Nowacka: nie ma znaczenia, co dziś powie PSL. Na końcu i tak dołączy do koalicji

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 10:28
- Jako Koalicja Obywatelska jesteśmy zwolennikami jak najszerszej koalicji na wybory parlamentarne, w której znajdą się PSL, lewica, zieloni. Tylko w ten sposób skutecznie zbudujemy blok przeciwwagi do partii rządzącej - mówiła liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka.
Liderka stowarzyszenia Inicjatywa Polska Barbara Nowacka
Liderka stowarzyszenia Inicjatywa Polska Barbara NowackaFoto: PAP/Krzysztof Świderski

PO jak dotąd porozumiała się w sprawie wspólnego startu z Nowoczesną i Inicjatywą Polska. Powstał koalicyjny sztab wyborczy; na piątek i sobotę zaplanowana jest konwencja programowa Koalicji Obywatelskiej, obejmująca zarówno wystąpienia liderów współtworzących ją ugrupowań, jak i kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych. 

kosiniak schetyna 1200.jpg
Koalicja PO-PSL na wybory parlamentarne? Zaporowe warunki, pat w negocjacjach

Barbara Nowacka była pytana w TVP, czy do budowanej przez opozycję koalicji na wybory parlamentarne wejdzie PSL. 

- Na dzisiaj koalicję tworzy PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, dołączyli do nas samorządowcy, z którymi współpracujemy, i mam nadzieję, że będą kandydować z naszych list. My robimy swoje - powiedziała liderka Inicjatywy Polska.

Podkreśliła, że podmioty tworzące Koalicję Obywatelską są zwolennikami jak najszerszej koalicji wyborczej, nawet szerszej niż ta, która wystartowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Uważamy, że tylko w ten sposób skutecznie zbudujemy blok przeciwwagi do partii rządzącej - podkreśliła. Zdaniem Nowackiej w takiej koalicji powinny znaleźć się zarówno PSL, jak i lewica oraz zieloni. 

Targi polityczne

- Mnie dzisiaj przestały interesować targi polityczne, bo to nie ma specjalnie żadnego znaczenia, czy PSL dzisiaj powie to czy coś innego, bo wiemy, że na końcu będzie chciało dołączyć do tej szerokiej koalicji. Bardzo na nich czekamy i zachęcamy - mówiła Nowacka. - Uważam, że to są gry polityczne, dajcie nam tyle "jedynek", tyle "dwójek" - dodała. 

Podkreśliła, że "trzeba ustalić program i ludzi do tego przekonywać". - Jeżeli PSL będzie chciało do nas dołączyć - zapraszamy, czekamy. Jeżeli nie - to trudno - oświadczyła. W ocenie Nowackiej szeroka koalicja, w skład której wejdą ludowcy, jest w stanie ustalić wspólny program dotyczący polityki społecznej, gospodarki, polityki senioralnej czy polityki zdrowotnej. 

Po obradach rady naczelnej PSL w minioną sobotę szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zaproponował, by przed październikowymi wyborami do Sejmu i Senatu powstały dwa opozycyjne bloki: "umiarkowany", centrowy, chadecki z udziałem PSL, oraz blok ugrupowań lewicowych. Kosiniak-Kamysz dał przy tym do zrozumienia, że o ewentualnej koalicji chciałby rozmawiać z PO, choć już niekoniecznie z jej partnerami z Koalicji Obywatelskiej - Inicjatywą Polska i Nowoczesną. 

"Zaporowe" warunki PSL

Z rozmów PAP z politykami PO wynika, że szef PSL w toczących się rozmowach miał liderowi PO Grzegorzowi Schetynie przedstawić "zaporowe" warunki porozumienia, żądając zerwania współpracy z Nowoczesną i Inicjatywą Polska; miał też zażądać 20 miejsc pierwszych (czyli w połowie okręgów wyborczych) na listach Koalicji Obywatelskiej. 

Z kolei niedawne wewnętrzne referendum rozstrzygnęło, że SLD chce wystartować w wyborach parlamentarnych w ramach koalicji, ale Sojusz - jak mówili jego liderzy - jest przygotowany na trzy warianty: szerokiej koalicji, koalicji bez PSL i bloku lewicowego. Zdaniem lidera Sojuszu Włodzimierza Czarzastego w wyborach powinna wystartować "jak najszersza koalicja", choć przyznał on, że SLD jest przygotowane na budowę bloku lewicowego i jeżeli PO wycofa się z budowy jednego bloku, to SLD będzie budowało blok lewicowy. 

Utrudnieniem dla Grzegorza Schetyny w ewentualnym porozumieniu z SLD może być stanowisko niektórych działaczy i posłów PO, którym przeszkadza porozumienie z "postkomunistami".

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Barbara Nowacka chce rozdziału Kościoła od państwa. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 10:26
- Barbara Nowacka liczy, że będzie we wszystkich stacjach radiowych i telewizyjnych i tym sposobem przypomni o swoim istnieniu (...) - powiedział w Debacie Poranka Sebastian Gajewski z Centrum im. I. Daszyńskiego, odnosząc się do projektu ustawy zakładającej m.in. zniesienie finansowania religii z budżetu państwa. W Polskim Radiu 24 sprawę komentowali również Dariusz Grzędziński z "Faktu" i Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej Codziennie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władysław Kosiniak-Kamysz: chcemy stworzyć wszechstronną ofertę dla Polaków

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 09:35
– Potrzebne jest, żeby w Koalicji Europejskiej były reprezentowane różne wrażliwości, światopoglądy i programy. Jeżeli w koalicji byłoby większe natężenie programów lewicowych, także światopoglądowo, nie byłby to pełny pakiet dla naszych wyborców – powiedział na antenie Trójki lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koalicja PO-PSL na wybory parlamentarne? Zaporowe warunki, pat w negocjacjach

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 07:19
Koalicyjne negocjacje między Platformą Obywatelską i Polskim Stronnictwem Ludowym idą źle i nie przybliżają partii do wspólnego startu w wyborach parlamentarnych - wynika z rozmów Polskiej Agencji Prasowej z politykami PO. Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz miał postawić zaporowe warunki, a jego żądania nie odpowiadają aktualnej pozycji PSL. 
rozwiń zwiń