X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Anna Krupka: w 2018 roku Polskę odwiedziło 19,6 mln turystów z zagranicy

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 11:20
- Odwiedzają nas Niemcy, Ukraińcy, Rosjanie, Białorusini, Czesi i Słowacy. Wśród tych państw Polska jest często wybieranym kierunkiem turystycznym. Dynamicznie wzrasta liczba osób z Chin i Izraela. To związane jest również z bezpośrednimi połączeniami lotniczymi - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki.
Audio
Anna Krupka
Anna Krupka Foto: PR24 / Tomasz Barański

Wiceszefowa resortu w rozmowie z Michałem Rachoniem zwróciła uwagę na dynamiczny wzrost polskiego sektora turystycznego. - Turystyka obecnie przeżywa ogromny sukces. Odpowiada za 6 proc. PKB. Jest najszybciej rozwijającą się gałęzią polskiej gospodarki. Turystyka jak w soczewce skupia bardzo wiele procesów. Wykorzystuje bardzo wiele szans. Ogromne znaczenie ma to, że Polska jest krajem bezpiecznym. Dlatego turyści zagraniczni często wybierają nasz kraj - podkreśliła Anna Krupka.

Jak poinformowała, w 2017 roku odnotowano ponad 18 mln przyjazdów turystów zagranicznych. - W 2018 było to już 19 mln 600 tys. Liczymy, że w 2019 roku przekroczymy 20 mln. To także wynik sprawnego działania Polskich Linii Lotniczych LOT i wprowadzania bezpośrednich połączeń. To również nasza polska gościnność. Liczy się to, że mamy zróżnicowanie terenu: są piaszczyste plaże, góry, Mazury, ale też piękne zabytki. Jednak największy wzrost procentowy przeżyła turystyka krajowa. Na to z kolei wpłynął także program 500+. Niektóre rodziny stać na wyjazdy z dziećmi dopiero po jego wprowadzeniu. Turystyka krajowa to obecnie 60 proc. całej turystyki - zaznaczyła wiceminister.

Dodała, że Polskę odwiedzają głównie Niemcy, Ukraińcy, Rosjanie, Białorusini, Czesi i Słowacy. - Wśród tych państw Polska jest często wybieranym kierunkiem turystycznym. Dynamicznie wzrasta liczba osób z Chin i z Izraela. To również jest związane z bezpośrednimi połączeniami lotniczymi - powiedziała Anna Krupka.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Michał Rachoń.

Polskie Radio 24/bartos

----------------------------

Data emisji: 11.07.2019

Godzina emisji: 9.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie uzdrowiska i SPA przyciągają coraz więcej turystów z zagranicy

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 17:40
Turystyka uzdrowiskowa, SPA i Wellness rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie, szacunkowe wpływy z turystyki zdrowotnej wynoszą 205 mln dolarów - powiedział minister sportu i turystyki Witold Bańka, podczas uroczystości rozstrzygnięcia konkursy EDEN na "Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne".
rozwiń zwiń