X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD: sondaże pokazują, że gonimy PiS

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 09:00
– Mamy inne wyliczenia niż Polskie Stronnictwo Ludowe. Uważamy, że tylko duży blok jest w stanie prowadzić równą walkę z Prawem i Sprawiedliwością. Sondaże wspierają naszą tezę – powiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.
Audio
  • 11.07.2019. Gość PR24: Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD
Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD
Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLDFoto: PR24/tb

Partie opozycyjne uzgadniają, w jakich konfiguracjach wystartują w jesiennych wyborach parlamentarnych. Pojawiają się informacje, że Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i część środowisk samorządowych ma startować wspólnie w ramach Koalicji Obywatelskiej i Samorządowców. Nie jest jasna cały czas sytuacja SLD. To Platforma Obywatelska musi się zdecydować, czy pójdzie na wybory z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, czy z Polskim Stronnictwem Ludowym; PSL nie przyłączy się do koalicji, w której będzie SLD – zastrzegają politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego. 

Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD, mówił w Polskim Radiu 24 o regularnych spotkaniach pomiędzy liderem SLD Włodzimierzem Czarzastym a przewodniczącym PO, liderem opozycji, Grzegorzem Schetyną. - Trwają negocjacje między SLD a PO. Harce są niepotrzebne - przychodzi czas określenia się. W polityce ważna jest konsekwencja. Projekt rozpoczęty przy wyborach do Parlamentu Europejskiego jest projektem, dzięki któremu można nawiązać równorzędną walkę z PiS - powiedział Marcin Kulasek w Polskim Radiu 24. - Sondaże pokazują, że gonimy PiS. 3 proc. różnicy, trzy miesiące od wyborów, to żadna różnica - dodał.


Czytaj także:
sejm free 1200.jpg
Jakub Maciejewski: Włodzimierz Czarzasty gra o zmartwychwstanie postkomunistów

Gość Polskiego Radia 24 podkreślał znaczenie osoby Grzegorza Schetyny jako polityka, od którego decyzji wiele będzie zależeć. - Grzegorz Schetyna to doświadczony polityk. Koalicja Europejska to jego projekt. Jest jego ojcem. Na pewno chce odsunąć PiS od władzy. Byłoby ogromnym błędem, gdyby Grzegorz Schetyna z tego projektu zrezygnował - powiedział Marcin Kulasek.

Marcin Kulasek mówił także o PSL, które "utraciło swój wiejski elektorat", oraz o PiS, które zwyciężyło w wyborach do Parlamentu Europejskiego, bo "potrafił zmobilizować elektorat, który nigdy wcześniej nie uczestniczył w wyborach do europarlamentu".

W piątek i sobotę Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska) organizuje w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie forum programowe, które ma objąć zarówno wystąpienia liderów KO - Grzegorza Schetyny, Katarzyny Lubnauer i Barbary Nowackiej - jak i 53 panele tematyczne. W przedsięwzięcie zaangażowanych jest w sumie kilkudziesięciu posłów PO i Nowoczesnej, działaczy Inicjatywy Polskiej, niezależnych ekspertów i organizacji pozarządowych.

Kluczowe sprawy programowe dla PO to m.in. gospodarka, edukacja, zdrowie i ekologia. Propozycje, które padną podczas debat, będą dotyczyły m.in. obniżenia podatków, odwrócenia zmian PiS w sądownictwie, powrotu do refundacji in vitro oraz poprawy sytuacji w służbie zdrowia.

Z Marcinem Kulaskiem rozmawiał Stanisław Janecki.

Polskie Radio 24/tb/PAP

----------------------------------------

Data emisji: 11.07.2019

Godzina emisji: 7.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

7x24. Konwencja Zjednoczonej Prawicy w Katowicach i rada programowa PSL. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 12:06
Kampania wyborcza przed jesienną elekcją parlamentarną nabiera tempa. Odbyła się już konwencja PiS w Katowicach, a PSL na radzie programowej zdecydowało, że nie dołączy do jednej szerokiej koalicji opozycyjnej. Bieżące wydarzenia w Polskim Radiu 24 skomentowali politycy głównych ugrupowań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Filip Libicki: jesteśmy otwarci na współpracę z Platformą Obywatelską

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 16:42
- Nasza oferta współpracy jest kierowana do Platformy Obywatelskiej, a nie do Koalicji Europejskiej. Jeżeli oni powiedzą, że chcą z nami budować chadecką formację centrową, to wtedy jesteśmy otwarci - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Filip Libicki, senator PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po konwencji PiS w Katowicach. "Lider partii doskonale wyczuwa nastroje społeczne"

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 19:00
W niedzielę zakończyła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. W jej trakcie, podczas kilkudziesięciu paneli eksperckich i dyskusji, omawiano najważniejsze dla partii cele i ustalano plan programu wyborczego na jesienne wybory. O tym wydarzeniu w poniedziałkowej "Debacie dnia" w Polskim Radiu 24 rozmawiali publicyści.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Dziedziczak: pomysły opozycji wzajemnie się wykluczają

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 18:30
- Najpierw opozycja mówi, że 500+ to fatalny program, a potem oburza się, że nie ma pieniędzy na pierwsze dziecko. Ich pomysły wzajemnie się wykluczają. To dramat dla wyborców opozycji, bo nie będą wiedzieli, za czym naprawdę głosują - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Dziedziczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Napieralski (senator): liderzy opozycji muszą uwierzyć, że wybory można wygrać

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 09:45
- Brak czasu to główny problem opozycji. Dyskusja w PSL i PO świadczy o dojrzałości politycznej i poszukiwaniu rozwiązań, jak można wygrać wybory. Wkrótce zapadną decyzje - ten tydzień może być decydujący - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Grzegorz Napieralski, senator niezrzeszony, popierany przez PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Maciejewski: Włodzimierz Czarzasty gra o zmartwychwstanie postkomunistów

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 11:15
- Sprzeczności ideologicznych pomiędzy Platformą Obywatelską a Sojuszem Lewicy Demkratycznej jest za dużo. Ton lidera SLD jest zaskakujący, z pozycji partii, której przyszłość jest niepewna, słyszymy żądania wobec Grzegorza Schetyny - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Parafianowicz ("Dziennik Gazeta Prawna"). O negocjacjach koalicyjnych opozycji dyskutowali również w Polskim Radiu 24 Jakub Maciejewski ("Sieci") oraz Paweł Krulikowski (reo.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Pietruczuk o głównym celu wyborczym partii Wiosna: odsunąć PiS od władzy

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 14:30
- Rozmowy trwają. Kwestie programowe są dla nas podstawą, żeby zbudować wspólny program i wizję Polski inną od tej, którą buduje PiS - powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Pietruczuk z partii Wiosna. - Głównym celem dla nas jest odsunięcie PiS-u od władzy - dodał.
rozwiń zwiń