X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Nowela prawa atomowego. Rządowy projekt dziś w Senacie

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 07:12
Senatorowie rozpatrzą dziś między innymi nowelizację prawa atomowego. Głównym celem zmian jest zapewnienie wyższego poziomu bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej w Polsce. Ten rządowy projekt dostosowuje go do europejskich i światowych standardów.
Audio
  • Podczas zaplanowanych na trzy dni obrad Izba rozpatrzy między innymi nowelizację prawa atomowego (IAR)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock

Rządowa nowelizacja ustawy Prawo atomowe i ustawy o ochronie przeciwpożarowej została przygotowana przez resort środowiska. Jak czytamy w ocenie skutków regulacji, ustawa ma na celu zapewnienie najwyższego możliwego do osiągnięcia poziomu bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej w Polsce. Jej celem jest też dostosowanie go do europejskich i światowych standardów, które cały czas są podnoszone.

Wśród najistotniejszych problemów, które mają zostać rozwiązane dzięki nowelizacji, wskazano m.in. zwiększenie bezpieczeństwa stosowania promieniowania jonizującego w celach medycznych, zwiększenie transparentności działań organów dozoru jądrowego, wprowadzenie ograniczników dawek promieniowania jonizującego.

naimski piotr_1200.jpg
Piotr Naimski: do 2040 roku chcemy mieć 6 reaktorów jądrowych

W nowelizacji przewidziano również zwiększenie ochrony przed promieniowaniem jonizującym pracowników zewnętrznych; doprecyzowanie obowiązków i uprawnień osób sprawujących wewnętrzny nadzór nad działalnościami związanymi z narażeniem na promieniowanie jonizujące. 

Nowelizacja ma również zwiększyć zaufanie społeczeństwa do ewentualnych decyzji inwestycyjnych w zakresie rozwoju energetyki jądrowej w Polsce.

W Senacie także m.in. PIT dla młodych

Senat podczas rozpoczynającego się dziś 82. posiedzenia planuje podjąć też uchwałę w setną rocznicę podpisania traktatu wersalskiego. Napisano w niej, że mimo iż nie wszystkie postulaty graniczne Polski zostały spełnione, to dzięki determinacji polskiej delegacji i wsparciu Francji nasz kraj był największym beneficjentem podpisanego traktatu. Celem uchwały jest oddanie czci polskiej delegacji i uznanie jej zasług w dziele odzyskania przez Polskę niepodległości.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Energetyka jądrowa z "zielonym światłem"

Izba przeprowadzi również drugie czytania czterech ustaw senackich, między innymi projektu mającego poprawić sytuację materialną rodzin działaczy opozycji antykomunistycznej lub osób represjonowanych z powodów politycznych. Ponadto rozpatrzone zostaną sprawozdania z działalności w 2018 roku Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Krajowej Rady Sądownictwa.

Porządek obrad zostanie prawdopodobnie rozszerzony o rządową ustawę wprowadzającą zerowy PIT dla osób do 26. roku życia. Objęte zostaną nim osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę lub zlecenia, których roczne wynagrodzenie nie przekracza pierwszego progu podatkowego dla osób fizycznych.

Porządek może zostać także rozszerzony o specustawę dotyczącą zagospodarowania terenu Westerplatte w Gdańsku. Senackie komisje kultury i środków przekazu rekomendują jej przyjęcie wraz z poprawkami.

paw/


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Senackie komisje za reformą postępowań cywilnych. Opozycja wnioskowała o odrzucenie noweli

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 22:34
Głównym celem zmian - jak przekonuje resort sprawiedliwości - ma być ograniczenie przewlekłości postępowań. Senackie komisje poparły we wtorek obszerną zmianę Kodeksu postępowania cywilnego reformującą postępowania cywilne. Zarekomendowały Izbie przyjęcie 14 szczegółowych poprawek przygotowanych przez Biuro Legislacyjne. 
rozwiń zwiń