X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Piotr Müller: rząd zdecydowanie odcina się od wypowiedzi wiceministra A. Stanisławka

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 20:10
Premier Mateusz Morawiecki przyjął dymisję wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego Andrzeja Stanislawka - poinformował na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller. "Rząd zdecydowanie odcina się od wypowiedzi byłego wiceministra. Jest ona rażąco sprzeczna z działaniami rządu"- napisał rzecznik. 
Senator Andrzej Stanisławek
Senator Andrzej StanisławekFoto: PAP/Wojtek Jargiło

- Rząd zdecydowanie odcina się od wypowiedzi wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego Andrzeja Stanisławka; jest ona rażąco sprzeczna z działaniami rządu i w związku z tym faktem zostaną wyciągnięte stosowne konsekwencje - poinformował na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

Później przekazał, że dymisja wiceministra została przyjęta.

Andrzej Stanisławek w rozmowie z "Kurierem Lubelskim" mówił o uczniach, którzy w najbliższej rekrutacji nie dostali się do żadnej szkoły.

- Taka myśl mi przychodzi do głowy, że może trzeba skorzystać z rozwiązań studenckich. Nie wiem czy jest jeszcze na to szansa, ale może uczniowie, którzy nie dostali się do żadnej szkoły, mogą poszukać odpowiedzi za granicą - mówił wiceszef MNiSW, cytowany przez "Kurier Lubelski".

Tzw. podwójny rocznik – uczniowie, którzy skończyli szkoły podstawowe i gimnazja – spotkają się w nadchodzącym roku szkolnym w szkołach ponadpodstawowych. Zgodnie z zaleceniami resortu edukacji dyrektorzy szkół zwiększyli liczbę oddziałów w placówkach. Nie gwarantuje to jednak, że wszyscy uczniowie dostaną się do wymarzonych szkół.

Wiceszef podał się do dymisji 

- Chciałbym przeprosić wszystkich, którzy poczuli się dotknięci moją wypowiedzią dla "Kuriera Lubelskiego", wypowiedzi nie autoryzowałem; w poczuciu odpowiedzialności postanowiłem jednak złożyć dymisję z funkcji wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego - napisał na Facebooku wiceszef MNiSW Andrzej Stanisławek.Sprawa dotyczy wypowiedzi Stanisławka opublikowanej w "Kurierze Lubelskim" w artykule „Sprawdził się czarny scenariusz. Rozpacz uczniów i rodziców” dotyczącym rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i problemów uczniów w Lublinie, którzy nie dostali się do wybranych szkół.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pior Müller o szczycie w Brukseli: stanowcze działania premiera doprowadziły do ważnego kompromisu

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 22:20
- Dialog i stanowcze działania premiera Mateusza Morawieckiego, grupy V4 i naszych innych partnerów doprowadziły do ważnego kompromisu - ocenił na Twitterze rezultat wtorkowego szczytu w Brukseli rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruszają prace nad rozszerzeniem programu Dobry start i 500+ dla niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 07:00
Rozszerzenie programu Dobry start, 500+ dla niepełnosprawnych i ułatwienia dla firm - to niektóre z tematów, którymi zająć się dziś mają ministrowie podczas posiedzenia rządu.
rozwiń zwiń