X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Znamy program PO. Wśród propozycji m.in. zmiany w 500+ i wyższy wiek emerytalny

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 10:25
Na stronie internetowej Platformy Obywatelskiej można znaleźć programowe propozycje tej partii. PO zapowiada m.in. reformy programu 500+. Ogłosiła również, że "należy powrócić do projektu podniesienia wieku emerytalnego, ale system ten będzie miał charakter dobrowolności". Do programu PO odniósł się minister Michał Dworczyk. - Nie będzie żadnych podwyżek wieku emerytalnego - zadeklarował.
Grzegorz Schetyna, Barbara Nowacka  i Robert Tyszkiewicz podczas spotkania z mieszkańcami Białegostoku w ramach akcji POrozmawiajmy
Grzegorz Schetyna, Barbara Nowacka i Robert Tyszkiewicz podczas spotkania z mieszkańcami Białegostoku w ramach akcji #POrozmawiajmyFoto: PAP/Artur Reszko

Na stronie internetowej Platformy Obywatelskiej można znaleźć program ugrupowania. Jest on przedstawiony w formie odpowiedzi na często zadawane pytania. Największa partia opozycyjna odnosi się m.in. do projektów w sferze społecznej oraz edukacji.

W kwestii programu Rodzina 500+ PO opowiada się za reformą programu. Zastrzega, że nie chce go zlikwidować. Jak możemy przeczytać, "o ile należy docenić jego znaczenie w niwelowaniu ubóstwa, o tyle jako oręż w walce z problemem demograficznym się nie sprawdził". Platforma Obywatelska opowiada się zatem za tym, aby świadczenie pozostało "jedną z form pomocy socjalnej".

"Problem starzenia się społeczeństwa i wsparcia postaw prokreacyjnych wymaga znacznie bardziej przemyślanych i kompleksowych rozwiązań" - czytamy.

PO a wiek emerytalny

Jak możemy się dowiedzieć, ugrupowanie uważa, że "należy powrócić do projektu podniesienia wieku emerytalnego". Zapewnia, iż "system ten będzie miał charakter dobrowolności". Podniesienie wieku emerytalnego postrzega jako "jedną z najważniejszych reform rządu PO-PSL, która była świadectwem odpowiedzialności i prawdziwej troski ówczesnych władz o przyszłość Polski i Polaków".

Platforma Obywatelska krytycznie wypowiada się też o reformie edukacji. "Zamiana budynków i nazw klas z 1 gimnazjum na 7 podstawówki to nie jest reforma" - czytamy. Partia zastrzega jednak, że jeśli wróci do władzy, nie będzie "przynajmniej na początku" wcielała w życie planu przywracania gimnazjów, mimo że uważa, iż stworzenie tych szkół w 1999 roku "było dobrym pomysłem".

Michał Dworczyk: zależy nam, żeby kampania była merytoryczna

Do programu PO odniósł się Michał Dworczyk, szef KPRM. Jego zdaniem Prawo i Sprawiedliwość chce merytorycznej dyskusji na programy, dlatego "dobrze, że pojawiły się jakieś hasła".

Wskazał, że obecny program jego ugrupowania "jest dostępny i znany" - Za chwilę będziemy mieli duży program na jesienne wybory - dodał. - Zależy nam, żeby kampania była merytoryczna, oparta o programy, a nie emocje - mówił na antenie TVP Info.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Ruszają prace nad rozszerzeniem programu Dobry start i 500+ dla niepełnosprawnych

- Nie będzie żadnych podwyżek wieku emerytalnego - zadeklarował Michał Dworczyk. W jego opinii Platforma Obywatelska traktuje program Rodzina 500+ jako tzw. socjal, co, jak powiedział, "znakomicie podsumowuje jej podejście do polityki prorodzinnej, której nigdy nie czuła, nie czuje i, jak sądzę, czuć nie będzie".

- My traktujemy jako program prorodzinny, prorozwojowy, który ma wpłynąć również na wsparcie rodziny i poprawę demografii - podkreślił polityk.

mze, tvp.info, Platforma.org

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak