X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Postępowanie ws. drukarza będzie wznowione. Jest decyzja Zbigniewa Ziobro

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 14:42
Wraca sprawa drukarza, którego sąd uznał za winnego, a który odmówił wydruku baneru fundacji LGBT. Teraz postępowanie zostanie wznowione. - Zawsze będziemy opowiadać się za wolnością - powiedział Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.
Audio
  • Jan Kanthak: Prokurator Generalny będzie konsekwentnie stał na straży wolności (IAR)
  • Marcin Romanowski o sprawie drukarza (IAR)
Marcin Romanowski
Marcin RomanowskiFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik
  • Postępowanie dotyczące drukarza, który odmówił wydruku baneru fundacji LGBT, będzie wznowione
  • - Polecenie MS, aby skierować wniosek o wznowienie, jest wyrazem tego, że zawsze będziemy opowiadać się za wolnością, która jest naruszana - powiedział Marcin Romanowski

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, polecił skierować wniosek o wznowienie postępowania na korzyść drukarza, którego łódzki sąd w 2017 roku prawomocnie uznał za winnego wykroczenia odmowy wykonania usługi - druku baneru fundacji LGBT. 

Sąd odstąpił jednocześnie od wymierzenia mu kary, a rok później Sąd Najwyższy oddalił kasację ministra Ziobro od wyroku.

mid-19705127.jpg
Bez wyroku w sprawie Kajetana P. Mec. Carko: będą przeprowadzone dodatkowe dowody

W zeszłym tygodniu - po wniosku Zbigniewa Ziobro - Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis Kodeksu wykroczeń przewidujący karanie za umyślną, bez uzasadnionej przyczyny, odmowę świadczenia usług, jest niekonstytucyjny.

"Drukarz kierował się głębokimi przekonaniami"

- Polecenie MS, aby skierować wniosek o wznowienie, jest wyrazem tego, że zawsze będziemy opowiadać się za wolnością, która jest naruszana. Mamy do czynienia z tą wojną ideologiczną - przekonywał Romanowski.

Wiceminister podkreślił też, że "wyrok TK poszerza sferę wolności". - Drukarz z Łodzi był skazany za to, że odmówił wykonania usługi, która w sposób rażący była sprzeczna z jego wewnętrznymi przekonaniami, jego religią, kierował się głębokimi przekonaniami wartości chrześcijańskich - podsumował Romanowski.

kad

Czytaj także

Zbigniew Ziobro: obywatele przyczynili się znacząco do pochwycenia zabójcy 10-latki z Mrowin

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 16:22
- Chciałbym podziękować Polakom, którzy przekazywali informacje. One też miały znaczenie z punktu widzenia tego śledztwa - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Świdnicka prokuratura złożyła do sądu wniosek o areszt dla mężczyzny podejrzanego o zabójstwo 10-letniej dziewczynki z Mrowin. 22-latkowi grozi dożywocie.
rozwiń zwiń