X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bez wyroku w sprawie Kajetana P. Mec. Carko: będą przeprowadzone dodatkowe dowody

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 13:31
Nie będzie dziś wyroku w sprawie Kajetana P. - poinformowali pełnomocnicy oskarżonego oraz oskarżyciela posiłkowego. Sąd Okręgowy w Warszawie wznowi przewód sądowy.
Audio
  • Do zabójstwa doszło w lutym 2016 roku, proces toczył się od maja 2018 roku. Relacja Karola Surówki (IAR)
Pełnomocnik rodziny ofiary Rafał Carko po ogłoszeniu decyzji o wznowieniu przewodu sądowego ws. Kajetana P., przed budynkiem F Sądu Okręgowego przy ul. Kocjana 3 w Warszawie
Pełnomocnik rodziny ofiary Rafał Carko po ogłoszeniu decyzji o wznowieniu przewodu sądowego ws. Kajetana P., przed budynkiem F Sądu Okręgowego przy ul. Kocjana 3 w WarszawieFoto: PAP/Leszek Szymański

Na dziś planowano ogłoszenie wyroku w sprawie mężczyzny, oskarżonego o brutalne zabójstwo nauczycielki języka włoskiego Katarzyny J. Do zabójstwa doszło w lutym 2016 roku, proces toczył się od maja 2018 roku. Na wniosek rodziny pokrzywdzonej był utajniony. Rozprawy odbywały się w sali dla najgroźniejszych przestępców w sądzie przy ul. Kocjana na warszawskim Bemowie. 

"Dodatkowe dowody"

- Bedą przeprowadzone dodatkowe dowody w procesie Kajetana P. oskarżonego o zabójstwo tłumaczki j. włoskiego - powiedział pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych adwokat Rafał Carko. Dodał, że decyzję o przeprowadzeniu dodatkowych dowodów sąd podjął z urzędu. 

Mecenas przekazał przy tym, że termin następnej rozprawy w tym procesie został wyznaczony na 4 października. - Ponadto sąd wyznaczył jeszcze dwa dodatkowe terminy - dodał Carko. 

Na godz. 10.30 w piątek Sąd Okręgowy w Warszawie wyznaczył termin ogłoszenia orzeczenia w procesie Kajetana P. Jak poinformował pełnomocnik rodziny pokrzywdzonej, "sąd podjął decyzję, że będą przeprowadzone jeszcze dodatkowe dowody". Dodał przy tym, że dowody te zostaną przeprowadzone z urzędu, co oznacza, że to sąd wyraził potrzebę uzupełnienia materiału dowodowego. 

- Zdarza się tak, że sąd przed podjęciem ostatecznej decyzji dochodzi do wniosku, że musi jeszcze dodatkowe czynności przeprowadzić. Były to czynności z urzędu - dodał mec. Carko. 

- Zależy nam na tym, żeby sąd wydał wyrok na podstawie całego materiału dowodowego i wszelkich okoliczności; żeby one nie budziły żadnych wątpliwości. Wobec tego pozostaje nam czekać na przeprowadzenie dowodów i ogłoszenie wyroku - zaznaczył mec. Carko. 

Z informacji przekazanych przez adwokata wynika też, że rozprawy w tym procesie nadal będą prowadzone w trybie niejawnym. 

Makabryczne zabójstwo

Kajetan P. miał status szczególnie niebezpiecznego. W lutym 2016 roku mężczyzna przyszedł do ofiary na lekcję. Miał ze sobą nóż, piłę i torbę. Zabił kobietę, ciało poćwiartował, ukrył w torbie i taksówką przewiózł do wynajmowanego w innej części miasta mieszkania. Żeby zatrzeć ślady, podpalił mieszkanie, a następnie uciekł.

Szukano go w całej Europie, a po 14 dniach od morderstwa znaleziono go na Malcie. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu kara od 8 lat więzienia do dożywocia, ale ponieważ biegli uznali, że oskarżony w chwili popełnienia przestępstwa miał ograniczoną poczytalność, może dojść do nadzwyczajnego złagodzenia kary. 

dcz

Zobacz więcej na temat: POLSKA sąd zabójstwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Proces ws. zbrodni w Miłoszycach ruszył na nowo. Za tę zbrodnię pierwotnie skazano Tomasza Komendę

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 10:59
Przed wrocławskim sądem rozpoczął się we wtorek proces Ireneusza M. i Norberta B., oskarżonych o gwałt i zabójstwo nastolatki w Miłoszycach (Dolnośląskie) w noc sylwestrową 1996 roku. Za tę zbrodnię pierwotnie został niesłusznie skazany Tomasz Komenda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobiega końca proces "Hannibala z Żoliborza". Zabił, by "walczyć ze słabościami"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 13:04
Sąd Okręgowy w Warszawie 5 lipca, po ponad rocznym procesie, ma wydać wyrok w sprawie Kajetana P. Mężczyzna jest oskarżony o brutalny mord nauczycielki języka włoskiego Katarzyny J. Na wniosek rodziny pokrzywdzonej przebieg procesu był utajniony. 
rozwiń zwiń