X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Ryszard Bartosik (PiS): w Brukseli osiągnęliśmy maksymalnie dużo z tego, co mogliśmy osiągnąć

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 19:15
– Premier Mateusz Morawiecki i cała Grupa Wyszehradzka stworzyli wokół siebie większość, która spowodowała, że inne kraje zostały przekonane do zablokowania kandydatury Fransa Timmermansa – powiedział Ryszard Bartosik, poseł Prawa i Sprawiedliwości w nawiązaniu do zakończonego w Brukseli szczytu w sprawie obsady unijnych stanowisk.
Audio
  • 3.07.19 Ryszard Bartosik: szczyt w Brukseli to wielkie zwycięstwo rządu.

Nie Frans Timmermans, który był uważany za faworyta, a niemiecka minister obrony Ursula von der Leyen została kandydatem do objęcia funkcji przewodniczącego Komisji Europejskiej. Na taką propozycję przystali przywódcy 28 państw członkowskich Unii Europejskiej na szczycie w Brukseli.

Ryszard Czarnecki 1200.jpg
Ryszard Czarnecki: Beata Szydło stworzona, żeby kierować komisją ds. pracy i spraw społecznych

– Nowy szef KE powinien patrzeć na Europę całościowo, powinien łączyć, a nie dzielić. Kandydatura Fransa Timmermansa powodowała podział. Odnosił się bardzo niekorzystnie wobec państw Grupy Wyszehradzkiej. Jego zablokowanie nie było łatwe, bo wszystko było już "poukładane". (…) Dlatego szczyt w Brukseli to wielkie zwycięstwo. Najważniejsza jest kwestia współpracy w ramach V4 oraz to, że znaleźliśmy sojuszników w kwestii wyboru kandydata – wskazał Ryszard Bartosik.

"Zwrócono uwagę, że również mamy coś do powiedzenia"

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Dr Ryszard Żółtaniecki: wybór Fransa Timmermansa byłby katastrofalny dla całej Unii Europejskiej

Poseł podkreślił, że państwom z naszej części Europy zależało na tym, by ich stanowisko i problemy były jeszcze lepiej zauważalne w Brukseli. W opinii rozmówcy Polskiego Radia 24, szczyt pokazał, że sprawa ta zmierza w dobrym kierunku.

– Osiągnięciem jest to, że zwrócono na nas uwagę, że również mamy coś do powiedzenia w Unii Europejskiej. że mamy swoje problemy. Uzyskaliśmy maksymalnie dużo z tego, co mogliśmy osiągnąć. Premier Mateusz Morawiecki i cała Grupa Wyszehradzka stworzyli wokół siebie większość, która spowodowała, że inne kraje zostały przekonane do zablokowania kandydatury Fransa Timmermansa – podkreślił.

gawłowski CENSORED-ok 1200 eastnews.jpg
Afera melioracyjna. Korupcyjne zarzuty wobec Stanisława G.

Akt oskarżenia wobec Stanisława Gawłowskiego

Ryszard Bartosik skomentował także sformułowanie przez prokuraturę aktu oskarżenia wobec byłego sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej. W liczącym ponad 1000 stron dokumencie jest mowa o tym, że Stanisław Gawłowski miał uczestniczyć w ustawianiu przetargów o wartości ok. 600 mlz zł w Zachodniopomorskim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych. Sam Gawłowski mówi, że to akt zemsty politycznej.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Nowe zarzuty dla teściów pasierba Stanisława Gawłowskiego

– Sama ilość zgromadzonych akt i dokumentów świadczy o tym, że sprawa jest bardzo poważna, nie jest wyssana z palca. Dziwię się, że pan Gawłowski tak lekko do tego podchodzi. Warto zaznaczyć, że nadal jest on przewodniczącym komisji ochrony środowiska. Powinien przynajmniej zawiesić swoje przewodniczenie, gdyż zarzuty są poważne – powiedział Bartosik.

Z Ryszardem Bartosikiem rozmawiał Krzysztof Świątek.

Polskie Radio 24/db

------------------------------------

Data emisji: 3.07.2019

Godzina emisji: 17.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Zdzisław Krasnodębski: Ursula von der Leyen nie jest złym kandydatem

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 21:28
– Jestem zadowolony z tego, że to nie Frans Timmermans zostanie przewodniczącym Komisji Europejskiej. Dla Polski był on zupełnie nie do zaakceptowania – powiedział prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. – Proces wyboru kandydatów nie jest już łatwo sterowalny, nie jest to umowa jedynie między dwoma krajami – dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waldemar Andzel: kandydatura Ursuli von der Leyen to sukces polskiego premiera, rządu i całej Europy

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 13:50
- Kluczem do sukcesu tych trzech nocy i dni w Brukseli była ciężka praca Mateusza Morawieckiego, który zbudował blok państw, które przekonały pozostałe, że Frans Timmermans to zła kandydatura dla Europy - mówił w audycji "W samo południe" radiowej Jedynki Waldemar Andzel, poseł PiS.
rozwiń zwiń