X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Poseł PSL Eugeniusz Kłopotek: zbłądziliśmy wstępując do Koalicji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 16:54
– Są dwa warianty. Klasyczna koalicja z Platformą Obywatelską, ale bez lewicy, lub samodzielny start Polskiego Stronnictwa Ludowego. Innej możliwości nie ma – powiedział Eugeniusz Kłopotek z PSL. – Jestem przekonany, że nawet idąc samodzielnie będziemy zdolni przekroczyć próg wyborczy 5 proc. – dodał.
Audio
  • 3.07.19 Eugeniusz Kłopotek: trzeba wrócić na ścieżkę, którą kroczyliśmy przez lata.

Od wyniku głosowania, jaki zapadnie 6 lipca podczas Rady Naczelnej PSL, będzie zależało w jakiej formule ludowcy wystąpią w jesiennych wyborach parlamentarnych. Eugeniusz Kłopotek, który jest zwolennikiem samodzielnego startu, podkreślił na antenie Polskiego Radia 24, że rozpatrywane są dwa scenariusze, z których jeden ma większe prawdopodobieństwo realizacji.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] PSL samodzielnie do wyborów? Eugeniusz Kłopotek: nie ma dobrego rozwiązania

– Na mojego politycznego nosa, po dotychczasowych rozmowach, pierwszeństwo ma klasyczna koalicja PO-PSL, bez lewicy. Na drugim miejscu jest samodzielny start. Trzeciego wariantu nie ma. (…) Jeśli realne będzie pierwsze rozwiązanie, to prawdopodobnie w tym kierunku odbędzie się głosowanie na Radzie Naczelnej – wskazał poseł.

sawicki-1.jpg
Marek Sawicki (PSL): PSL nie da się wypchnąć z centrum sceny politycznej

Zaznaczył, że jeżeli jednak zapadłaby decyzja o tym, iż PSL wystartuje w koalicji utworzonej przez PO i partie lewicowe, to jego w takiej drużynie nie będzie.  Mówię to jednoznacznie i stanowczo. (…) Trzeba wrócić na ścieżkę, którą kroczyliśmy przez lata. Trochę zbłądziliśmy, gdy wstąpiliśmy do Koalicji Europejskiej – dodał.

Platforma "pęknie"?

>>> [CZYTAJ TAKŻE] "Wróżenie z faktów". Publicyści o rozmowach koalicyjnych partii opozycyjnych

Eugeniusz Kłopotek odniósł się również do planów Platformy Obywatelskiej, która dopuszcza możliwość utworzenia koalicji z reprezentantami lewicy, również z Wiosną Roberta Biedronia. Gość Polskiego Radia 24 stwierdził, że gdyby Grzegorz Schetyna zdecydował się na takie rozwiązanie, to ugrupowanie, którego jest liderem, "pęknie".

– Odejdzie wtedy część członków, a także część wyborców. Ostre pójście na lewo w wykonaniu PO powoduje zwiększenie miejsca na środku sceny politycznej. To szansa dla PSL. (…) Jestem przekonany, że nawet idąc samodzielnie będziemy zdolni przekroczyć próg wyborczy 5 proc. Ile to już razy nas grzebano? A nadal funkcjonujemy – podkreślił

Z Eugeniuszem Kłopotkiem rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/db

-----------------------------------

Data emisji: 3.07.2019

Godzina emisji: 15.33