X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Premier: chcemy kandydatów, którzy dają najlepszą gwarancję kompromisu

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 15:20
- My wierzymy w Europę, która chce ze sobą współpracować, i my tę współpracę deklarujemy - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Brukseli. W związku z brakiem porozumienia szczyt w Brukseli został zawieszony i obrady zostaną wznowione we wtorek o godz. 11.00. 
Audio
  • Premier Mateusz Morawiecki o szczycie UE (IAR)
  • Mateusz Morawiecki o sprzeciwie Wyszehradu i Włoch wobec F.Timmermansa i fiasku szczytu. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej  w Brukseli
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w BrukseliFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik
  • Szczyt w Brukseli ws. obsady stanowisk w UE zawieszony do wtorku
  • Nie ma zgody m.in. co do kandydatury Fransa Timmermansa
  • - To powinni być kandydaci możliwi do zaakceptowania przez większość państw, a kraje V4 oraz Włochy i inne państwa dzieliły nasz pogląd - powiedział premier
timmermans-1200-pap.jpg
Kandydatura Timmermansa zablokowana. Sprzeciw Grupy Wyszehradzkiej i Włoch

Sprzeciw krajów Grupy Wyszehradzkiej i Włoch wobec Fransa Timmermansa doprowadził do fiaska rozmów na unijnym szczycie ws. obsady stanowisk. Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że propozycje dotyczące obsady stanowisk w Unii nie były dla Polski do zaakceptowania.

>>> [CZYTAJ TEŻ] Paweł Sałek: kandydatura Fransa Timmermansa jest nieakceptowalna

- To powinni być kandydaci możliwi do zaakceptowania przez większość państw, a kraje V4 oraz Włochy i inne państwa dzieliły nasz pogląd. To nowe otwarcie powinno się wiązać z nowymi ideami i ludźmi. Wymaga ono nowych twarzy, nowych pomysłów oraz rozwiązywania konfliktów. To jest formowanie kształtu UE na najbliższe 5 lat. To decyzje, które mogą być determinujące na wiele lat - powiedział premier.

- Potrzebne są nowe twarze. Twarze, które nie kojarzą się z atakiem na innych, osoby, które budują pomosty - powiedział szef rządu.

Starania o kompromis

Mateusz Morawiecki przyznał, że "jutro rano kontynuujemy nasze obrady". - Musimy bardziej starać się wypracować kompromis. Nowa Europa potrzebuje nowych twarzy, które nie kojarzą się z atakiem na innych, a które starają się budować pomosty pomiędzy państwami - powiedział.

Premier poinformował też, że Polska przedstawiła kilka nowych propozycji kandydatów na funkcje szefa Komisji Europejskiej. - To są bardzo dobre kandydatury - powiedział, ale nie mówił o szczegółach.

Z powodu sprzeciwu Grupy Wyszehradzkiej i Włoch szczyt poświęcony obsadzie stanowisk został zawieszony i zostanie wznowiony jutro o godz. 11.00.

dn/Twitter

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bez porozumienia. Szczyt ws. stanowisk w UE zawieszony do wtorku

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 09:35
Sprzeciw krajów Grupy Wyszehradzkiej i Włoch doprowadził do fiaska rozmów na unijnym szczycie dotyczącym obsady stanowisk - powiedzieli polscy dyplomaci. Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zawiesił unijny szczyt w Brukseli do jutra do godziny 11.00.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Sałek: kandydatura Fransa Timmermansa jest nieakceptowalna

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 12:03
- Frans Timmermas to kontrowersyjna postać. Jest to związane z jego pouczaniem młodszych członków Unii Europejskiej. Delikatnie mówiąc, to było nieeleganckie. Dziwi, że to nazwisko wciąż się pojawia. Jest nieakceptowalne ze względu na wtrącanie się w wewnętrzne sprawy poszczególnych krajów, nie tylko Polski - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta RP. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kandydatura Timmermansa zablokowana. Sprzeciw Grupy Wyszehradzkiej i Włoch

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 13:38
Sprzeciw krajów Grupy Wyszehradzkiej i Włoch wobec Fransa Timmermansa doprowadził do fiaska rozmów na unijnym szczycie ws. obsady stanowisk - powiedzieli polscy dyplomaci. W związku z brakiem porozumienia szczyt w Brukseli został zawieszony i obrady zostaną wznowione jutro o godz. 11.00. 
rozwiń zwiń