X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Piotr Gliński: Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej elementem krwiobiegu kultury

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 21:05
Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej stał się naturalnym elementem krwiobiegu naszej kultury - napisał w liście do uczestników uroczystości wręczenia nagród w 25. edycji konkursu wicepremier i minister kultury Piotr Gliński.
Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński
Wicepremier i minister kultury Piotr GlińskiFoto: PAP/Tomasz Gzell

W piątek w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie odbywa się uroczyste ogłoszenie wyników 25. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. List do uczestników uroczystości skierował minister kultury, a odczytała go dyrektor Departamentu Narodowych Instytucji Kultury Agnieszka Komar-Morawska.

"Trafność decyzji o konkursie potwierdzona po wielokroć"

"Gdy ćwierć wieku temu konkurs rozpoczynał swoją historię - teatry polskie zmagały się z dramatycznymi problemami. Niepewności organizacyjnej i finansowej oraz odpływowi publiczności towarzyszył kryzys dramatopisarstwa. Skomplikowana współczesność z coraz większym trudem odnajdywała swoje odbicie na scenie" - podkreślił w liście wicepremier Piotr Gliński.

Dodał, że "walce z tą tendencją i przywróceniu naturalnych proporcji repertuarowych służyć miała idea Kazimierza Dejmka by ufundować prestiżowy konkurs poświęcony polskim sztukom współczesnym". Piotr Gliński ocenił, że "w ciągu 25 lat trafność tej decyzji została potwierdzona po wielekroć".

"Przeglądając dzisiejsze repertuary teatrów widzimy, jak istotną ich część stanowią nowe dramaty pisane przez stale poszerzające się grono autorów. Część tytułów wystawiana jest wiele razy, po niektóre sięgają radio i telewizja, a znacząca grupa tłumaczona oraz wystawiana jest także za granicą" - zwrócił uwagę szef resortu kultury.

25-lecie konkursu

Piotr Gliński ocenił, że "wszystko to świadczy o wysokiej pozycji współczesnego dramatu polskiego, potwierdzając zarazem, że obchodzący swój jubileusz konkurs, stał się naturalnym elementem krwiobiegu naszej kultury".

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej odbywa się od 1994 r. Jego inicjatorem był Kazimierz Dejmek. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wręczono Doroczne Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 07:50
Franciszek Pieczka, Roger Scruton i Jakub Kumoch znaleźli się wśród laureatów Dorocznych Nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczonych w środę w stolicy. "Wolna Polska odrodziła się z kultury i dzięki kulturze" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników uroczystości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister kultury: istnieje wspólnota czytelnicza nieznająca geopolitycznych granic

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 20:28
Hendrik Lindepuu został w piątek ogłoszony laureatem Nagrody Transatlantyk, przyznawanej za popularyzację literatury polskiej za granicą. "To dzięki tym osobom istnieje wspólnota czytelnicza nieznająca geopolitycznych granic" - napisał w liście minister kultury Piotr Gliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wicepremier: chcemy powołać Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 15:19
- Realizujemy w tej chwili nowelizację ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie. Chcemy powołać w ramach tej ustawy nowe ciało konsultacyjne dla młodych ludzi - Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem - mówił wicepremier Piotr Gliński.
rozwiń zwiń