X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W ministerialnym hackatonie zwyciężyła aplikacja dla bezrobotnych

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 20:05
Zakończył się trzeci Hackaton Ministerstwa Cyfryzacji, którego celem było stworzenie najlepszej aplikacji wykorzystującej publiczne dane. Zwyciężyła aplikacja pomagająca bezrobotnym w znalezieniu pracy.
Audio
  • Karol Okoński: państwo udostępnia dane nieosobowe (IAR)
  • Agnieszka Grabałowska (współtwórczyni Skillera): aplikacja pomaga osobom bezrobotnym (IAR)
Programista przy pracy (zdj. ilustracyjne)
Programista przy pracy (zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock
  • W hackatonie trzeba było zaprogramować aplikacje korzystające z otwartych danych
  • W puli nagród było 35 tys. zł
  • Ministerstwo Cyfryzacji: hackaton zachętą dla urzędów do udostępniania danych
child-1073638_1920 kopia 1200.jpg
Kodowanie dla dzieci

Twórcy "Skillera", bo tak nazywa się zwycięzka aplikacja, odebrali 17170 zł nagrody. W sumie, w puli było 35 tys. złotych. 

Drugie miejsce zajął zespół "Semantically correct", któremu przyznano nagrodę w wysokości 10110 zł. Trzecie miejsce i nagroda w wysokości 6600 zł przypadły zespołowi "RealTeam". 
Przyznano również nagrodę specjalną prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w wysokości 7280 zł. 

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ]: Informatyka na portalu PolskieRadio24.pl

Zadaniem uczestników tegorocznego Hackathonu było stworzenie aplikacji, wykorzystujących otwarte dane publiczne, udostępniane bezpłatnie na portalu dane.gov.pl.

Wiceminister cyfryzacji: otwarte dane to symbol państwa

Wiceminister cyfryzacji Karol Okoński podczas wręczania nagród powiedział, że idea otwartych danych to symbol państwa, które w bezpieczny sposób gromadzi dane i niektóre z nich udostępnia dalej do dalszego wykorzystania. 

Karpiński_pap 663.jpg
Jacek Karpiński - zmarnowany potencjał polskiego Gatesa

Karol Okoński podkreślił, że trzecia edycja Hackatonu to także rodzaj zachęty dla urzędów i instytucji do udostępniania danych. - Jeszcze spory potencjał drzemie w rejestrach i chodzi o to, żeby w odpowiedni sposób nowe możliwości z tych rejestrów wydobyć - mówił wiceszef MC. 

Jak podkreśla resort, hackaton jest nie tylko szansą na sprawdzenie swoich umiejętności, zdobycie nowych doświadczeń i cennych nagród, ale także kuźnią pomysłów z szansą na wcielenie ich w życie. Każdy z uczestników Hackathonu może pod koniec tego roku wziąć udział w konkursie POPC i zdobyć środki z UE realizację swojego pomysłu.

>>> [ZOBACZ TAKŻE]: Czym jest programowanie open source?

Każdy projekt powstał w tydzień

Tegoroczna impreza pod hasłem "#otwartedane" rozpoczęła się 15 czerwca od warsztatów i konsultacji z mentorami. Utworzono wówczas 3-, 5-osobowe zespoły, które rozpoczęły zdalną pracę nad swoimi pomysłami. Każdy zespół miał tydzień na przygotowanie swojego projektu. 

Hackathon Ministerstwa Cyfryzacji co roku przyciąga uwagę programistów, UXowców (specjalistów user experience), analityków, grafików, marketerów oraz wszystkich, którzy chcą wykorzystać swoje umiejętności oraz dostępne dane publiczne do tworzenia aplikacji ułatwiających codzienne życie. 

mbl

Czytaj także

IC Pen dzięki start-upom. Co zyskuje PGNiG w ramach pomocy dla młodych firm?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 21:10
- PGNiG wspiera start-upy kwotami między 50 a 100 tys. zł. Dzięki temu nie tylko pomagamy w rozwoju młodym, innowacyjnym firmom, ale także sami zyskujemy ciekawe rozwiązania. Jednym z nich jest tzw. IC Pen, czyli długopis cyfrowy - powiedziała Polskiemu Radiu 24 Joanna Podgórska, dyrektor departamentu innowacji i rozwoju biznesu w PGNiG.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska nową Doliną Krzemową? Komentarz ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 11:28
Goście Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg dyskutowali w audycji "Sztuka słuchania" o atrakcyjności polskich firm specjalizujących się w nowych technologiach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Soboń: polscy inżynierowie mają świetne pomysły. Wspieramy ich

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 18:05
- Marzy mi się w Polsce nowa dolina krzemowa. W ramach programu operacyjnego "Polska Wschodnia" budujemy na wschodzie kraju platformy wsparcia dla startupów, pojawiają się tam świetne pomysły - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju.
rozwiń zwiń