X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Prognoza pogody: będzie ciepło, miejscami burze z gradem

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 06:21
Jak informuje IMGW Skandynawia i wschodnia Europa są w zasięgu niżu z ośrodkiem w rejonie Zatoki Botnickiej wraz z układem frontów atmosferycznych. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominuje wyż z centrum nad Danią. Przeważająca część Polski jest w zasięgu wspomnianego wyżu. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Krańce wschodnie i południowe pozostają w obszarze lekko obniżonego ciśnienia i zaznacza się tam strefa pofalowanego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Zatoki Botnickiej. Nad przeważający obszar kraju napływa nieco chłodniejsze powietrze polarne, jedynie krańce południowo-wschodnie pozostają w zasięgu powietrza zwrotnikowego.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1007 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W sobotę zachmurzenie na przeważającym obszarze małe lub umiarkowane. Tylko na wschodzie i południu okresami wzrastać będzie do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz. W czasie burz na południowym wschodzie kraju możliwe opady lokalnie do 40 mm i grad. Temperatura maksymalna od 18 st. nad morzem do 26 st. miejscami w centrum i na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie na ogół małe i umiarkowane, tylko na południu oraz południowym i środkowym wschodzie umiarkowane i duże i tam przelotne opady deszczu a gdzieniegdzie burze z opadami deszczu do 20 mm. Temperatura minimalna od 8 st. miejscami na północy do 17 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W niedzielę zachmurzenie na ogół małe lub umiarkowane, jedynie na południowym i środkowym wschodzie oraz w rejonie Karpat okresami duże i tam możliwe przelotne opady deszczu oraz burze. W czasie burz nad środkowym i południowym wschodem lokalnie opady do 40 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. nad morzem do 27 st. na Wielkopolsce i Ziemi Lubuskiej. Wiatr przeważnie umiarkowany, gdzieniegdzie słaby, północno-wschodni. W czasie burz w porywach do 70 km/h, północno-wschodni.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, północno-wschodni. 

dn


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak