X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kukiz'15 zaprasza nauczycieli do Sejmu. Paweł Szramka: chcemy wyprowadzić edukację z komuny

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 17:03
Kukiz'15 planuje zorganizować 20 lipca w Sejmie konsultacje z nauczycielami. Zdaniem polityków ruchu są one potrzebne, ponieważ formuła okrągłego stołu w sprawie oświaty nie sprawdza się - Chcemy dowiedzieć się, jak nauczyciele widzą rolę edukacji w przyszłości - mówi poseł Kukiz'15 Paweł Szramka.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/wavebreakmedia

- Widzimy, że formuła okrągłego stołu, z którym mamy do czynienia kompletnie się nie sprawdza. Mamy tam osoby, które delikatnie mówiąc, trochę mają już przestarzałe poglądy, jeśli chodzi o system edukacji. Mówią o tym, jak uczyły w komunie. My chcemy z tej komuny edukację w końcu wyprowadzić - zadeklarował podczas konferencji zorganizowanej w środę w Sejmie przez klub Kukiz'15, jego poseł Paweł Szramka. Polityk ruchu wyjaśnił, że w tym celu jego formacja proponuje konsultacje z nauczycielami. W ten sposób ruch chce dowiedzieć się od pedagogów, jak widzą oni rolę edukacji w przyszłości.

Dariusz Piontkowski 1200 F.jpg
Minister edukacji: chcemy rozmawiać z nauczycielami, aby ulepszyć polską szkołę

Nie chcą przedstawicieli związków zawodowych

- Jesteśmy gotowi do pomocy, do wsparcia, do tego, żeby przeprowadzić naprawdę poważną dyskusję, dlatego zachęcamy w lipcu do spotkania - mówi poseł Kukiz'15 Łukasz Rzepecki. Polityk ma nadzieję, że zakończy się ono konkretnymi decyzjami. - Jesteśmy gotowi pomóc, żeby rok szkolny rozpoczął się bez zakłóceń, bez problemów, bo to będzie dodatkowy stres dla uczniów, dla rodziców uczniów i także dla samych nauczycieli - wyjaśnia Rzepecki. Posłowie Kukiz'15 zastrzegają, że nie chcą, aby w spotkaniu brali udział przedstawiciele związków zawodowych. 

- Bardzo ważne jest, żeby na tym spotkaniu byli przede wszystkim nauczyciele, którzy odnoszą największe sukcesy ze swoimi uczniami - mówi poseł Kukiz'15 Norbert Kaczmarczyk. W jego ocenie na czele dwóch największych nauczycielskich związków zawodowych stoją obecnie politycy. - Z jednej strony mamy polityków w postaci pana Broniarza (szef Związku Nauczycielstwa Polskiego - przyp. red.), z drugiej strony mamy polityków w postaci pana Proksy (szef Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" - przyp. red.). To są związki zawodowe, które dopuściły się do spowodowania narastającego konfliktu. Chciałbym, żeby żadne związki zawodowe i żadni politycy nie brali udziału w tym spotkaniu - zaapelował poseł Kaczmarczyk. 

Posłowie apelują o postulaty i uwagi

W ocenie Kaczmarczyka w konsultacjach organizowanych przez Kukiz'15 powinni uczestniczyli "nauczyciele z pasją", bo tylko oni mogą napisać prawdziwą podstawę programową i doprowadzić do zrewolucjonizowania polskiego systemu edukacji. Zdaniem polityka Kukiz'15 taka rewolucja edukacyjna jest potrzebna w celu zwiększenia świadomości obywateli w zakresie ich praw i obowiązków.

klasa szkoła free 1200.jpg
Nauczyciele dostaną podwyżkę. Sejm znowelizował Kartę nauczyciela

Posłowie Kukiz'15 zaapelowali o wyrażenie swojego zdania w sprawie, również do tych nauczycieli, którzy 20 lipca nie będą mogli pojawić się w Sejmie. - Jeśli 20 lipca nie będziecie mogli pojawić się w Sejmie, to prosimy kontaktować się przez naszego oficjalnego Facebooka, przez naszego maila, czy telefon do klubu Kukiz'15, który jest dostępny na stronie sejmowej - tłumaczy poseł ruchu Maciej Masłowski. Polityk zapewnia, że wiadomości te będą bardzo cenne dla jego formacji. - Postaramy się te wszystkie wasze postulaty, uwagi, wziąć pod uwagę i zaproponować konkretne rozwiązania, dlatego, że we wrześniu naprawdę czeka nas bardzo duży problem - dodaje poseł Kukiz'15.  

Najważniejsi nauczyciele

Poseł Maciej Masłowski podkreśla, że młodzi nauczyciele mają wiele nowoczesnych pomysłów na naukę z wykorzystaniem nowych technologii. Dodaje, że to nauczyciele, a nie związki zawodowe, powinni być tymi osobami, z którymi rozmawia się na temat przyszłości edukacji.

Szczegóły konsultacji mają zostać przedstawione przez klub Kukiz'15 w późniejszym terminie. 

Michał Fabisiak, PolskieRadio24.pl 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agnieszka Ścigaj: forma protestu nauczycieli sprawia, że pracownicy oświaty tracą poparcie społeczne

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 18:05
- Nauczyciele powinni zmienić przywódcę strajku i przemyśleć, czy działania ZNP nie są z góry nastawione na osiągnięcie politycznego efektu. Forma protestu sprawia, że pracownicy oświaty tracą poparcie społeczne - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Ścigaj, posłanka Kukiz'15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Debata Jedynki". Edukacja w Polsce - problemy i wyzwania

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 18:28
19 czerwca uczniowie dostaną świadectwa i rozpoczną wakacje. Jak polska szkoła może wyglądać po zakończeniu ponad dwumiesięcznej przerwy w nauce, czy we wrześniu nauczyciele będą dalej protestować? Co przyniosą rozmowy oświatowego okrągłego stołu? - m.in. o tym rozmawiali goście w "Debacie Jedynki".
rozwiń zwiń