X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ryszard Terlecki: posłowie z Kukiz'15 proszą o przyjęcie ich do klubu parlamentarnego PiS

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 11:46
- Posłowie z ruchu Kukiz'15 przychodzą i proszą o przyjęcie ich do klubu PiS. Zastanawiamy się nad tym, czy jakoś podtrzymywać istnienie Kukiz'15, czy zgodzić się, że część tego środowiska, w tym posłowie, przejdzie do nas - mówił szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
Ryszard Terlecki
Ryszard TerleckiFoto: shutterstock/irena iris szewczyk

Pytany w poniedziałek w Radiu Kraków, co jest stawką nadchodzących wyborów parlamentarnych dla PiS i czy może to być większość konstytucyjna, Terlecki odparł: - Nie chcemy być tak optymistyczni czy tak przekonani o swoich możliwościach, żeby mówić o większości konstytucyjnej.

pap gowin kaczyński 1200.jpg
Jarosław Gowin: trwają wstępne rozmowy z Kukiz'15 ws. wspólnych list na wybory parlamentarne

- Nam na razie chodzi o to przede wszystkim, żeby mieć bezpieczną większość, czyli taką większość, która pozwoli rządzić samodzielnie - powiedział. - Wolelibyśmy rządzić sami, na to się nastawiamy, taka będzie kampania, aby to osiągnąć - dodał.

Na pytanie o potencjalnych koalicjantów, wśród których wymieniono ruch Kukiz'15 i PSL, Terlecki odparł: - Kukiz'15, wymieniany najczęściej jako nasz ewentualny koalicjant, rozsypuje się. 

"Posłowie od Kukiza aplikują o przyjęcie do klubu PiS"

- W tej chwili do mnie przychodzą posłowie od Kukiza i aplikują o przyjęcie ich do klubu PiS. Nie podjęliśmy jeszcze takich decyzji. Zastanawiamy się nad tym, co zrobić, czy jakoś podtrzymywać istnienie Kukiz’15, czy zgodzić się na to, że część jego aparatu politycznego, w tym posłowie, przejdzie do nas - powiedział Terlecki.

Mówiąc o PSL, Terlecki ocenił, że ugrupowanie to "jest w rozkroku" i nie wie, co zrobić. - Czy iść z Koalicją, co daje pewność uzyskania pewnej liczby mandatów, czy ryzykować samemu i narazić się na nieprzekroczenie - bo to zawsze jest możliwe - progu wyborczego. Obserwujemy ten spór, czy tę dyskusję, wewnątrz PSL i czekamy na jej wynik - powiedział, dodając, że jego zdaniem sytuacja zmusi PSL do wejścia w koalicję. 

Rozmowy Kukiza z innymi formacjami

W ubiegłym tygodniu lider ruchu Paweł Kukiz poinformował, że decyzję ws. formuły startu w jesiennych wyborach Kukiz'15 podejmie do końca czerwca. Dodał, że wciąż trwają rozmowy z podmiotami, które mogłyby poprzeć wspólną deklarację ideową.

Deklaracja, o której mówi lider Kukiz'15, zakłada m.in. umożliwienie kandydowania w wyborach do Sejmu obywatelom startującym indywidualnie, a nie z list partyjnych; obligatoryjne dla władz wyniki referendów krajowych i lokalnych; możliwość odwołania posła w trakcie kadencji; wprowadzenie kwoty wolnej od podatku w wysokości równowartości dwunastokrotności minimalnego miesięcznego wynagrodzenia czy wprowadzenie do wymiaru sprawiedliwości instytucji sędziego pokoju. 

Z kolei na początku czerwca rada naczelna PSL zdecydowała o budowie bloku na wybory parlamentarne pod nazwą Koalicja Polska. Do współpracy PSL zaprasza ugrupowania, którym bliskie są "wartości chrześcijańskie, demokratyczne, ludowe i narodowe". Szef PSL deklarował jednocześnie, że "nie wyobraża sobie" koalicji z PiS, bo nie spełnia on kryteriów ideowych i programowych PSL. W wyborach do Parlamentu Europejskiego PSL startowało w ramach Koalicji Europejskiej z PO, SLD, Nowoczesną i Zielonymi.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Kukiz: o współpracy ws. wyborów parlamentarnych nie będę rozmawiał tylko z PO

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 18:09
- O potencjalnej współpracy w sprawie jesiennych wyborów rozmawiam ze wszystkimi oprócz Platformy Obywatelskiej - powiedział Paweł Kukiz. Dodał, że warunkiem współpracy będzie podpisanie deklaracji dot. wprowadzenia zmian ustrojowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakubiak, Liroy i Kukiz'15 wystawią wspólne listy w wyborach? Kukiz: rozmowy będą kontynuowane

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 17:04
Marek Jakubiak i Piotr Liroy-Marzec poinformowali w piątek w Sejmie o utworzeniu nowej partii. Przystąpić do niej miał również Kukiz'15, ale w ostatniej chwili wstrzymał się z decyzją. - Rozmowy będą kontynuowane w przyszłym tygodniu - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Paweł Kukiz. Na drodze do porozumienia obu stron stoi Janusz Krowin-Mikke i PSL.
rozwiń zwiń