X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

CBA: spółdzielnia socjalna z Bydgoszczy wyłudziła pieniądze na restaurację

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 09:58
Centralne Biuro Antykorupcyjne po kontroli wydatków unijnych stwierdziło, że Spółdzielnia Socjalna Nowe Miasto z Bydgoszczy wyłudziła prawie 200 tys. zł dotacji i wydała ją na restaurację - dowiedziała się PAP. CBA chce zwrotu pieniędzy i likwidacji spółdzielni. 
Centralne Biuro Antykorupcyjne
Centralne Biuro AntykorupcyjneFoto: CBA, mat. dla mediów

Biuro po trwającej od października 2018 do stycznia 2019 r. kontroli skierowało w maju do prokuratury zawiadomienie o wyłudzeniu dotacji i fałszowaniu dokumentów przez prezesa spółdzielni - wynika z informacji PAP. 

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził w rozmowie z PAP, że funkcjonariusze delegatury CBA w Bydgoszczy zakończyli kontrolę projektu "Kujawsko-pomorski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej IV w latach 2016-18". Projekt był finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2014-20 a unijnymi pieniędzmi dysponowało bydgoskie Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Kobiet GINEKA. 

- To od GINEKI - jak ustalili agenci Biura - spółdzielnia Nowe Miasto miała wyłudzić dotację, którą wydała na restaurację "Naturalna" w Bydgoszczy - wyjaśnił PAP Brodowski. 

Sfałszowane podpisy

Agenci kontrolujący umowy sprawdzili, że prezes spółdzielni sfałszował podpisy na dokumentach "Nowego Miasta" złożonych do sądu rejestrowego. Spółdzielnia miała wprowadzać też w błąd GINEKĘ, aby uzyskać dofinansowanie, co naruszało umowy zawarte ze stowarzyszeniem i regulaminu przyznawania środków w ramach projektu. 

Według CBA, działania "Nowego Miasta" stanowiły podstawę do natychmiastowego wypowiedzenia umów zawartych ze stowarzyszeniem i do wezwania spółdzielni, aby oddała wszystkie otrzymane pieniądze. 

Biuro - oprócz prokuratury - zawiadomiła też o stwierdzonych nieprawidłowościach marszałka województwa kujawsko-pomorskiego i samo stowarzyszenie udzielające dotacji. Sprawa trafiła też do bydgoskiego sądu rejestrowego - CBA wniosła, aby spółdzielnię postawić w stan likwidacji. Powodem ma być jej funkcjonowanie w zbyt małym składzie osobowym przez trzy miesiące.

dn

Zobacz więcej na temat: POLSKA CBA policja Bydgoszcz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolejne osiem osób zatrzymanych za wyłudzenie ponad 9 mln zł podatku VAT

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 10:31
Kolejne osiem osób podejrzanych o udział w międzynarodowej grupie przestępczej i wyłudzenie ponad 9 mln zł podatku VAT, pod pozorem handlu m.in. artykułami chemicznymi, zatrzymała policja. Pięcioro z nich zostało aresztowanych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja CBA. Zatrzymano ordynatora z Wielkopolski oraz sześć innych osób

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 09:29
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało na gorącym uczynku ordynatora w jednym ze szpitali w Wielkopolsce oraz sześć osób, które miały wręczać mu łapówki. Lekarz miał brać łapówki za wpis na oddział albo przedłużenie pobytu w szpitalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcieli wyłudzić ponad 150 mln zł z VAT. Udana akcja CBA i CBŚP

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 07:36
CBA i CBŚP zatrzymały kolejne cztery osoby z grupy, która wyłudziła lub usiłowała wyłudzić ponad 150 mln zł VAT. Grupa miała działać w Polsce, Niemczech i Estonii, a w śledztwie zatrzymano wcześniej i postawiono zarzuty 18 osobom. 
rozwiń zwiń