X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premiera "Napoleonki" w Teatrze Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 12:30
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca zapraszamy o godz. 21.05  do Jedynki na premierę słuchowiska "Napoleonka" Jerzego Szczudlika. Będzie to debiut tego autora w Teatrze Polskiego Radia i od razu w doborowej obsadzie.

W Teatrze Polskiego Radia usłyszymy głosy Anny Seniuk, Krzysztofa Wakulińskiego i Mariana Opani. Sztukę wyreżyserował Krzysztof Szuster.

Anna Seniuk wyjawia, że jest to opowieść o dwojgu starszych ludzi, przedstawiona jednak w sposób niezwykły. Jak zauważa, o starszych ludziach pisze się zazwyczaj dosyć smętne i ponure refleksje, tutaj zaś tematy gorzkie i poważne autor napisał w formie prawie groteski. Reżyser wskazuje z kolei na zaskakującą puentę, której moralną ocenę pozostawia słuchaczom. 

- Jeżeli poświęcą państwo godzinę na przysiądnięcie przy radiu, żeby wysłuchać tej audycji, myślę, że nie wyjdą państwo zawiedzeni - mówi Anna Seniuk i podkreśla, że ona tekstem się zachwyciła.

fc

Czytaj także

Konkurs Teatru Polskiego Radia i ZAiKS-u na scenariusz słuchowiska rozstrzygnięty

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 12:53
Rozstrzygnięty został konkurs Teatru Polskiego Radia i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS na słuchowisko pod nazwą "Znajdź historie/ę". Okazją jest jubileusz stulecia istnienia Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i 90. rocznica nadania pierwszego oryginalnego polskiego słuchowiska przez Polskie Radio. Na konkurs nadesłano 114 prac. Zwyciężył utwór "Pistolet" Wojciecha Dróżdża.
rozwiń zwiń