X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

CBA zatrzymało właścicielkę szkół, która miała wyłudzić subwencję z MEN

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 09:33
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało właścicielkę szkół licealnych i policealnych z Kielc, która miała wyłudzić subwencję na uczniów z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Szkoły działają w woj. świętokrzyskim, małopolskim, śląskim i podkarpackim. 
Audio
  • Sieć szkół działała na terenie województw podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego - mówi naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski (IAR)
  • Prokuratura Okręgowa w Przemyślu postawiła zatrzymanej zarzuty (IAR)
Centralne Biuro Antykorupcyjne
Centralne Biuro AntykorupcyjneFoto: CBA, mat. dla mediów

Według pierwszych ustaleń śledczych wyłudzono co najmniej 75 tys. zł, przedstawiając samorządom wypłacającym subwencję MEN nierzetelną dokumentację. 

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził w rozmowie, że zatrzymania kobiety dokonali funkcjonariusze z rzeszowskiej delegatury CBA. 

- Szukamy kolejnych osób, które nie brały udziału w zajęciach, a podpisywały listy obecności. Jeśli zgłoszą się do rzeszowskiej delegatury CBA, ich postawa może mieć wpływ na prawną ocenę tych działań - powiedział Brodowski. 

Według śledczych w dokumentacji przedstawianej dla uzyskania subwencji właścicielka szkół miała zawyżać liczbę uczestniczących w zajęciach osób, jak i przedstawiać fałszywe dokumenty o ich osobistym udziale w lekcjach. CBA bada kolejne wątki działalności jej placówek oświatowych - wynika z informacji PAP. 

Brodowski powiedział, że sprawa trafiła do Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, gdzie kobieta usłyszy zarzuty. 

dcz

Zobacz więcej na temat: POLSKA CBA edukacja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

CBA zatrzymało 11 osób ws. nieprawidłowości przy przetargach dla Poczty Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 09:39
- Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 11 osób w związku z nieprawidłowościami przy przetargach dla Poczty Polskiej - dowiedziała się PAP. Wśród zatrzymanych jest pięciu pracowników Poczty, a korupcja ma dotyczyć zamówień na ponad 30 mln zł. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Piontkowski: w szkołach średnich nie zabraknie miejsc dla absolwentów

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 10:32
- Z naszych informacji wynika, że wszyscy absolwenci gimnazjów oraz szkół podstawowych znajdą swoje miejsce w szkołach średnich - zapewnił we wtorek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. 
rozwiń zwiń