X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ryszard Terlecki: w środę komitet wykonawczy PiS, w czwartek komitet polityczny

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 17:47
Szef klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki potwierdził w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl, że w środę odbędzie się posiedzenie komitetu wykonawczego PiS, a w czwartek komitetu politycznego partii. Pierwsze spotkanie rozpocznie się o godzinie 14, a drugie o godzinie 15. 
Ryszard Terlecki
Ryszard TerleckiFoto: PAP/Jakub Kamiński

Środowe posiedzenie komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości będzie pierwszym, po wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Komitet wykonawczy podejmie decyzję w sprawie obsady szefów regionalnych struktur partii, co jest konieczne po eurowyborach. Nasz status zabrania łączyć mandat europosła z funkcją w partii, dlatego politycy, którzy zostali wybrani do Parlamentu Europejskiego, będą musieli zrezygnować z pełnionych stanowisk w PiS, a na ich miejsce zostaną wybrane nowe osoby - mówi portalowi PolskieRadio24.pl szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki. Z tego powodu stanowisko wewnątrz PiS straci np. Joanna Kopcińska, która jest prezesem zarządu okręgu łódzkiego.

Będzie dyskusja o wyborach parlamentarnych

Innym tematem środowego spotkania ma być mobilizacja regionalnych struktury partii przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Komitet Wykonawczy składa się z Przewodniczącego Komitetu Wykonawczego, którym jest Krzysztof Sobolewski oraz Przewodniczących Rad Regionalnych i Prezesów Zarządów Okręgowych. 

Komitet Wykonawczy składa się z Przewodniczącego Komitetu Wykonawczego, Przewodniczących Rad Regionalnych oraz Prezesów Zarządów Okręgowych. 

W czwartek odbędzie się natomiast spotkanie komitetu politycznego PiS. Ono również będzie konsekwencją wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego. - Komitet polityczny omówi zmiany w rządzie do których doszło, a także zmiany w partii, np. na stanowisku rzecznika, oraz podsumuje ostatnią kampanię wyborczą - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Ryszard Terlecki. - Poza tym będziemy dyskutować na temat wyborów parlamentarnych. Omówiona zostanie kwestia powołania sztabu wyborczego - dodaje szef klubu PiS. Z naszych informacji wynika, że już w czwartek mogą, ale nie muszą, zapaść decyzje dotyczące konkretnych nazwisk osób, które wejdą w jego skład. Na posiedzeniu Komitetu Politycznego, o czym w poniedziałek poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński, omówiona zostanie także "ogólna sytuacja".

W skład komitetu politycznego PiS wchodzą łącznie 34 osoby. Oprócz prezes partii Jarosława Kaczyńskiego są to również wiceprezesi: Beata Szydło, Antoni Macierewicz, Adam Lipiński, Joachim Brudziński, Mariusz Błaszczak i Mariusz Kamiński, a także m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski czy szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

W piątek wyjazdowe posiedzenie klubu PiS

Na tym nie koniec ważnych spotkań wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości zaplanowanych na ten tydzień. W piątek w jednym z warszawskich hoteli odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego PiS. Ma być one poświęcone podsumowaniu ostatnich wydarzeń, przede wszystkim wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego. Poza tym nakreślone zostaną plany na przyszłość, w tym dotyczące jesiennych wyborów do parlamentu. W spotkaniu wezmą udział zarówno prezes PiS Jarosław Kaczyński, jak i premier Mateusz Morawiecki.

Klub parlamentarny partii rządzącej tworzą jej posłowie i senatorowie. Spotkanie klubu odbędzie się w piątek popołudniu. Konkretna godzina nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo też, w którym z warszawskich hoteli odbędzie się spotkanie. Informacja na ten temat ma zostać przekazana w piątek. 

Michał Fabisiak, PolskieRadio24.pl 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak