X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent Gdańska widzi szansę na wspólne z premierem obchody 1 września

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 15:05
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz poinformowała, iż przekazała premierowi Mateuszowi Morawieckiemu zaproszenie do współorganizacji obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Według niej jest szansa, że oboje spotkają się wspólnie 1 września na Westerplatte. 
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz (2P) i wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak po spotkaniu z premierem w KPRM w Warszawie
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz (2P) i wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak po spotkaniu z premierem w KPRM w WarszawieFoto: PAP/Paweł Supernak

Prezydent Gdańska spotkała się we wtorek w Warszawie z szefem rządu. Jednym z tematów rozmowy była kwestia obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. 

Dulkiewicz przypomniała, że jeszcze w kwietniu wystosowała do premiera zaproszenie do współorganizacji obchodów tej rocznicy. Podczas wtorkowego spotkania przekazała je raz jeszcze, osobiście. 

- Premier przyjął zaproszenie ze zrozumieniem. Myślę, że wniosek, który mogę z tej rozmowy wyciągnąć, jest taki, że 1 września, o godz. 4.45, spotkamy się wspólnie u stóp pomnika - stwierdziła. 

Dulkiewicz powiedziała, że to ona, jako prezydent Gdańska, będzie gospodarzem uroczystości 1 września na Westerplatte.

- Natomiast rozmawialiśmy o wspólnej organizacji obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i rozumiem, że partnerem do rozmowy, tak jak wskazał premier, jest wiceminister kultury Jarosław Sellin - dodała.

O Europejskim Centrum Solidarności

Sprawa Europejskiego Centrum Solidarności jest przedmiotem troski pana premiera jesteśmy w tej sprawie w dialogu - powiedziała po spotkaniu z szefem rządu Mateuszem Morawieckim prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Prezydent Gdańska była pytana, czy podczas spotkania poruszona została kwestia sporu gdańskiego samorządu z resortem kultury o wpływ na ECS, treść wystawy stałej i zakres finansowania przez MKiDN.

- Premier poruszył temat ECS. Nie ukrywam, że gdy byliśmy w bardzo dużym kryzysie, a było to tuż po śmierci prezydenta Adamowicza, rozmawiałam telefonicznie z premierem, przed moim spotkaniem w lutym z premierem Glińskim i ministrem Sellinem. (Premier Morawiecki) wrócił do tej rozmowy i zapytał, czemu się nie dogadaliśmy. Ale to dwie strony muszą chcieć się porozumieć, a tutaj woli nie było - odpowiedziała Dulkiewicz.

- Widzę, że jest to przedmiot troski premiera, także ECS, i myślę, że jesteśmy w dialogu - dodała.

Zaznaczyła, że zaprosiła premiera do odwiedzenia ECS i "do zwiedzenia wystawy stałej, do zapoznania się w pełni z jej treścią".

Prezydent Gdańska skomentowała też słowa rzecznika rządu Piotra Müllera, który podczas wtorkowego spotkania z dziennikarzami jako jej "niezręczność" określił wydarzenie z 3 czerwca, gdy nie doszło do rozmowy Dulkiewicz z premierem Morawieckim w Gdańsku.

- Rozmawialiśmy z premierem w cztery oczy, nie było rzecznika przy tej rozmowie. Wiem, co powiedział mi premier w tej sprawie, ale pozwólcie, że zostawię to dla samej siebie - powiedziała prezydent Gdańska. 

PAP/agkm