X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Kongres "Polska Wielki Projekt". Piotr Gliński: o naszym zwycięstwie zadecydowała wiarygodność

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 22:19
- Przeciwko nam zjednoczyli się wszyscy przeciwnicy Polski nowoczesnej, samodzielnej, odpowiedzialnej i solidarnej. Byli to postkomuniści, liberałowie i zwycięzcy nie dla wszystkich sprawiedliwej transformacji III RP - powiedział w Polskim Radiu 24 wicepremier Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.
Audio
  • 8.06.2019 Piotr Gliński o kongresie "Polska Wielki Projekt"
Piotr Gliński
Piotr GlińskiFoto: Polskie Radio 24

Piotr Gliński uczestniczył w trwającym od piątku do niedzieli włącznie kongresie "Polska Wielki Projekt". Podczas audycji podkreślił, że wywodzi się z tego wydarzenia, które organizowane jest już po raz dziewiąty.

- To tutaj zaczęliśmy dyskutować o projekcie, który spowodował, że siedem lat temu wszedłem do dużej polityki. "Polska Wielki Projekt" daje prorozwojową synergię - podkreślił minister kultury.

Jego zdaniem wielkie polskie projekty zawsze były krytykowane z różnych stron, więc nie dziwi się, że również i pod adresem tego są kierowane nieprzychylne słowa ze strony opozycji. - To są najprawdopodobniej nieodpowiedzialne poszukiwania jakiejś recepty na zagospodarowanie porażki, która jest oczywista zupełnie z punktu widzenia zjednoczonej całej postkomuny. Przecież przeciwko nam zjednoczyli się wszyscy przeciwnicy Polski nowoczesnej, samodzielnej, odpowiedzialnej i solidarnej. Byli to postkomuniści, liberałowie i zwycięzcy nie dla wszystkich sprawiedliwej transformacji III RP - powiedział Piotr Gliński.

Stwierdził, że członkowie opozycji występują przeciwko tolerancji wobec inaczej myślących i atakują ich za pomocą metod i narzędzi, które niszczą demokrację. - Bo jeżeli po wyborach, zamiast pojedynkować się na argumenty i programy, ktoś odwołuje się do ulicy i zagranicy, to znaczy, że stawia się ponad demokracją. Skrajne emocje niszczą kulturę demokratyczną i kapitał społeczny, który jest potrzebny do funkcjonowania - zaznaczył.

Wicepremier podkreślił, że siłą dialogu społecznego Prawa i Sprawiedliwości jest fakt, że "95 proc. naszych propozycji z poprzedniej kampanii już zrealizowaliśmy". - Wiarygodność spowodowała, że wygraliśmy z postkomunistyczną koalicją, która zebrała się tylko po to, by zawrócić zmiany. Za miesiąc zorganizujemy konwencję programową, która podsumuje cztery lata naszych rządów i będzie platformą do przedstawienia nowych propozycji. Będzie tam również forum do dyskusji i debaty - powiedział Piotr Gliński.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/bb

------------------------------------

Data emisji: 8.06.2019

Godzina emisji: 21.36

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kongres "Polska Wielki Projekt". Jarosław Sellin: obecną opozycję łączy tylko jedna emocja, czyli anty-PiS

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 16:56
- Tu spotykają się intelektualiści, którzy zastanawiają się nad przyszłością Polski i tym jak ona ma się rozwijać, żeby był wielka - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, odnosząc się do kongresu "Polska Wielki Projekt", który od piątku odbywa się w Arkadach Kubickiego na warszawskim Zamku Królewskim.
rozwiń zwiń