X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

J. Grabiec: jesteśmy otwarci na bliską współpracę PO i Nowoczesnej

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 18:00
- Platforma Obywatelska jest otwarta na bliską współpracę z Nowoczesną; forma tej współpracy zależy od koleżanek i kolegów z Nowoczesnej – powiedział rzecznik PO Jan Grabiec, pytany o szykowane na przyszły tydzień połączenie sejmowych klubów PO i Nowoczesnej.
Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec
Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec Foto: PAP/Marcin Obara

W piątek po południu obradował w Warszawie Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej, który omówił wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Władze PO zapoznały się m.in. z analizami socjologicznymi i marketingowymi dotyczącymi majowych eurowyborów. Dyskusja będzie kontynuowana wieczorem na posiedzeniu klubu parlamentarnego PO, a wnioski z tej dyskusji ma zaprezentować w sobotę na wspólnym posiedzeniu rad krajowych PO i Nowoczesnej lider Platformy Grzegorz Schetyna.

- Pierwsze wnioski pojawią się w sobotę podczas wystąpienia przewodniczącego Grzegorza Schetyny podczas Rady Krajowej Platformy. To będą propozycje, to będzie próba wytyczenia takiej mapy drogowej dotyczącej aktywności w najbliższych tygodniach, które nas doprowadzą do samego momentu rozpoczęcia kampanii wyborczej w najważniejszych tegorocznych wyborach do Sejmu i do Senatu - powiedział Grabiec dziennikarzom po zakończeniu obrad Zarządu PO.

Jak podkreślił wolą władz PO jest utrzymanie szerokiej koalicji sił opozycyjnych. - Szukamy pomysłu na to, jak pogłębić, zbliżyć współpracę poszczególnych podmiotów tak, żeby kampania była bardziej efektywna. Szukamy formuły szerokiej koalicji, ale jednocześnie bardzo blisko ze sobą współpracującej – zaznaczył rzecznik PO.

PO otwarta na współpracę

Zadeklarował, że Platforma jest otwarta na bliską współpracą z Nowoczesną, z którą – jak przypomniał – PO współtworzyła Koalicję Obywatelską na wybory samorządowe. - Uważamy, że ta formuła się sprawdziła. Mamy najdłuższą historię wspólnej pracy w tej kadencji Sejmu, ale oczywiście forma tej współpracy zależy od koleżanek i kolegów z Nowoczesnej, od władz partii, od członków tej formacji. Spokojnie czekamy na decyzję, na konkluzję, które zapadną w przyszłym tygodniu lub później – zaznaczył Grabiec.

Pytany o obawy i wątpliwości części działaczy obu partii, zwłaszcza grupy aktywistów Nowoczesnej, którzy sprzeciwiają się połączeniu klubów PO i Nowoczesnej, Grabiec zwrócił uwagę, że zawsze, kiedy mowa jest o zacieśnieniu współpracy, powstają obawy osób, które działają w terenie o to, czy będą mogli nadal być aktywni.

- Te obawy są naturalne, ale myślę, że władze Nowoczesnej zadbają o to, żeby te obawy rozwiać. My jesteśmy zainteresowani poszerzeniem naszego środowiska politycznego, a nie tylko wzmacnianiem własnej partii. Chcemy wygrać wybory do Sejmu i Senatu i wiemy, że to wymaga poszerzenia o środowiska naszych koalicjantów z Koalicji Europejskiej, ale też sięgnięcie jeszcze szerzej. Nie możemy się potykać o takie czy inne obiekcje – podkreślił Grabiec.

Wspólne posiedzenie

Na sobotę zaplanowane jest wspólne posiedzenie rad krajowych PO i Nowoczesnej poświęcone zacieśnieniu współpracy między partiami. Z rozmów PAP z politykami PO i Nowoczesnej wynika, że z sobotniego posiedzenia władz miałby wyjść komunikat, że intencją obu formacji jest m.in. połączenie ich klubów sejmowych. Posłowie Nowoczesnej mogą dołączyć do klubu PO-KO już w przyszłym tygodniu.

Choć większość posłów Nowoczesnej jest zgodnych i chce połączenia klubów w Sejmie, to nie wszyscy działacze ugrupowania akceptują ten pomysł. W piątek działacze Nowoczesnej z całej Polski skierowali do liderki partii Katarzyny Lubnauer list otwarty, w którym sprzeciwiają się pomysłowi połączenia klubów PO i Nowoczesnej. Według informacji PAP, pod dokumentem podpisało się blisko 100 osób m.in. z Dolnego Śląska, Mazowsza, województwa zachodniopomorskiego, Warszawy.

Pomysł włączenia Nowoczesnej do Platformy budzi też wątpliwości części aktywów partyjnych PO. "U nas jest spory opór, ponieważ mieliby dołączyć do nas ludzie z Nowoczesnej, którzy przez ostatnie lata pluli na Platformę, nawet nie krytykowali, po prostu pluli" – powiedział PAP jeden z łódzkich polityków partii. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Protasiewicz: cały czas istnieją wyborcy Nowoczesnej, nie PO

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 09:47
Likwidowanie Nowoczesnej poprzez jej połączenie z Platformą jest działaniem nierozsądnym, bo cały czas istnieją wyborcy, którzy z jakiegoś powodu głosują na Nowoczesną, a nie na PO - uważa członek klubu parlamentarnego Nowoczesnej i były polityk PO Jacek Protasiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rozpoczyna się likwidacja Nowoczesnej". Działacze napisali do szefowej partii

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 15:01
"Pod ładnie brzmiącą przykrywką połączenia klubów i integracji środowisk rozpoczyna się likwidacja Nowoczesnej, nie zgadzamy się na to" - napisało w liście otwartym do szefowej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer blisko 100 działaczy partii. Apelują o pilne zwołanie nadzwyczajnej konwencji Nowoczesnej.
rozwiń zwiń