X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

O wyzwaniach dla rolnictwa i rozwoju Europy Środkowej. Ruszył kongres "Polska Wielki Projekt"

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 10:00
Około 1300 gości bierze udział w dziewiątym kongresie "Polska Wielki Projekt". Politycy, naukowcy i przedsiębiorcy dyskutują o szansach i zagrożeniach stojących przed Polską. Wśród tematów debat są między innymi wyzwania dla rolnictwa, rozwój Europy Środkowej w ramach Unii Europejskiej, zadania dla polskiej polityki zagranicznej i przyszłości młodej polskiej emigracji.
Audio
  • Tomasz Matynia o Kongresie Polska Wielki Projekt (IAR)
Kongres Polska wielki projekt
Kongres "Polska wielki projekt"Foto: Screenshot/Polskie Radio

PWP Arkady 1200.jpg
Kongres "Polska Wielki Projekt" - raport specjalny

- Kongres rozpocznie się od dyskusji na temat produktywności w gospodarce - mówi jeden z organizatorów kongresu, Tomasz Matynia. Jego zdaniem Polska pod względem ekonomicznym stała się w ostatnim czasie bardziej niezależna.

TRANSMISJA 

- Polskiej gospodarce udało się zaimpregnować na spowolnienie gospodarcze. Dotąd wzrost w Polsce był powiązany ze wzrostem w Niemczech. Dziś mamy taką sytuację, że Niemczech trzykrotnie spadł wzrost gospodarczy, tymczasem w Polsce utrzymuje się na stałym poziomie. Stąd dyskusja o tym, czy gospodarki Polski i państw Grupy Wyszehradzkiej nie zaczęły trochę żyć własnym życiem - mówi Tomasz Matynia. 

Uczestnicy będą rozmawiali również o języku debaty publicznej, ale też o tym, jak zmienił się język używany w mediach społecznościowych. - Wszystkie kanały ścigają się ze sobą o klikalność, słuchalność, oglądalność. W efekcie następuje spłaszczenie debaty publicznej do prostych schematów. Jeszcze dziesięć lat temu nie było leadów pt. "mocny komentarz", "mocna wypowiedź". Z wypowiedzi wydobywa się nie to co najważniejsze - mówi profesor Andrzej Zybertowicz, jeden z prelegentów kongresu. 

W debatach wezmą udział członkowie polskiego rządu - między innymi premier Mateusz Morawiecki. Do Warszawy przyjadą też goście z zagranicy, w tym z Francji, Stanów Zjednoczonych, Rumunii i Węgier. W dyskusjach głos zabiorą między innymi Andrew J. Campbell z amerykańskiego Spectrum Group i francuski pisarz Eric Zemmour.

Podczas kongresu wręczone zostaną również Nagroda imienia Lecha Kaczyńskiego i medal "Odwaga i Wiarygodność". Kongres potrwa do niedzieli.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Hofman: PiS ma wielkie szanse na większość konstytucyjną

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 18:57
– Prawo i Sprawiedliwość nie ma dużego wyboru, musi walczyć o samodzielną większość, być może konstytucyjną. Jeśli opozycja będzie robić to, co robi, to ma na to wielkie szanse – mówił w "Pulsie Trójki" Adam Hofman, były poseł Prawa i Sprawiedliwości, obecnie specjalista od wizerunku, pytany o możliwy kształt polskiej sceny politycznej po jesiennych wyborach. 
rozwiń zwiń